Maści, maseczki, kremy na przebarwienia

  (136)
Sortuj według
Przebarwienia

Przebarwienia

Przebarwienia na skórze to powszechny problem. Dermatolodzy szacują, że dotyczy on 30% kobiet po 30. roku życia i aż 90% po 50. roku życia. Przebarwienia mogą występować na całym ciele, ale najczęściej pojawiają się na twarzy, karku, plecach i klatce piersiowej. Przyjmują postać plam zajmujących naskórek lub skórę właściwą. O ile przebarwienia w postaci piegów mogą być fajnym dodatkiem, o tyle ciemniejsze plamy mogą być sporym problemem estetycznym. Wtedy należy stosować maść na przebarwienia. Czasem przyczyną plam może być dojrzewanie, wówczas warto stosować krem na przebarwienia po trądziku.

Za powstawanie przebarwień odpowiada melanina, czyli ciemny barwnik skóry, a dokładnie jej nadmiar. Przypadłość ta może być wywołana chorobami lub czynnikami zewnętrznymi, wówczas należy unikać tych czynników, aby pozbyć się niechcianych plam, stosować dobry krem na przebarwienia. Do tych czynników, na które należy uważać, zaliczamy: promieniowanie słoneczne, działanie substancji fotouczulajacych, wpływ metali, takich jak srebro, złoto lub miedź. Zdecydowanie najczęstszym czynnikiem zewnętrznym jest oddziaływanie słońca, dlatego skuteczny krem na przebarwienia powinien mieć odpowiedni filtr.Sposoby na przebarwienia

Jak się chronić przed przebarwieniami skóry? Podstawą jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto unikać zarówno nasłonecznienia naturalnego, jak i jego substytutów. A jeżeli nie możesz lub nie chcesz zrezygnować z opalania – stosuj wysokie filtry przeciwsłoneczne. Zaleca się używanie kosmetyków z filtrami powyżej 30 SPF.

Z przebarwieniami można skutecznie walczyć stosując preparaty o działaniu złuszczającym lub rozjaśniającym. Dostępne są także środki hamujące powstawanie przebarwień. W rytuale, jakim jest codzienna pielęgnacja, nie zapominajmy o oczyszczaniu skóry, możemy również stosować maseczki na przebarwienia.

Wybór dostępnych preparatów jest bardzo bogaty. Do wyboru masz: maść na przebarwienia, krem rozjaśniający przebarwienia, kwas na przebarwienia, a także taki kosmetyk jak maseczka na przebarwienia.

A jeżeli lubisz stosować maseczki apteki mają szeroki asortyment produktów tego typu, które poradzą sobie również z problemem przebarwień. W niektórych przypadkach niezbędne będzie zastosowanie leczenia hormonalnego, zwłaszcza, jeżeli przebarwienia są skutkiem zażywania środków antykoncepcyjnych lub zmian hormonalnych w okresie ciąży czy zbliżającej się menopauzy. W większości przypadków jednak serum na przebarwienia wystarczy, by walczyć z niepożądanymi plamami.Przebarwienia związane ze stanami zapalnymi

Powodem przebarwień skóry może być także trądzik. Zmiany skórne powstające w wyniku tej choroby długo się goją, a kiedy znikną zostawiają na skórze ślady w postaci przebarwień. Jeżeli walczysz z tą dolegliwością stosuj leki na przebarwienia zawierające witaminę C. Pomogą one zarówno w leczeniu trądziku, jak również rozjaśnią nieestetyczne plamy. Stosowane regularnie wpłyną na zapobieganie zmian pigmentacyjnych.

Gdy na Twojej twarzy pojawią się niechciane plamy masz również do wyboru krem wybielający przebarwienia, który ma za zadanie wyrównać koloryt. Stosuje się go często na noc. W swoim składzie zawiera m.in. witaminę C oraz niacynamid. Z kolei wchodząca w jego skład alantoina będzie działać łagodząco na podrażnienia, a papaina przyspieszy depigmentację. Kosmetyk nie zmieni kolorytu zdrowej skóru. Inny krem na przebarwienia na twarzy może być stosowany do każdego rodzaju skóry i chronić ją przed szkodliwymi promieniami UV i fotostarzeniem się.Jak stosować krem na przebarwienia na twarzy?

Kosmetyki tego typu mają często lekką konsystencję i nakładać się je powinno regularnie każdego dnia na oczyszczoną skórę. Gdy krem jest już na twarzy należy go rozsmarować aż do całkowitego wchłonięcia. Jego skład rozjaśni pigmentację twarzy i plamy skórne pochodzenia melanicznego – zarówno te punktowe, jak i rozproszone. Niektóre kremy na przebarwienia działają również przeciwzmarszczkowo, a to za sprawą znajdującej się w ich składzie witaminy E, znanej również jako witamina młodości.

Do przebarwień można również używać dedykowanych peelingów, które zawierają np. kwas cytrynowy. Ich zastosowanie obejmuje rozjaśnianie skóry oraz usuwanie niedoskonałości powstałych na skutek przebarwień hormonalnych, posłonecznych, jak również powstałych na skutek długiego przyjmowania niektórych leków. Dodatkowo taki peeling usuwa złuszczony naskórek i pobudza odnowę komórkową.