Infuzja tlenowa − sposób na odmłodzenie skóry

1. 6. 2020 · 4 minuty czytania

Infuzja tlenowa stanowi sposób na odmłodzenie skóry. Polega na dostarczeniu do skóry tlenu oraz składników odżywczych. Jak przebiega zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Sprawdź!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Infuzja tlenowa − sposób na odmłodzenie skóry

Infuzja tlenowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje dobrodziejstwo medycyny hiperbarycznej. Podczas infuzji do skóry dostarczane jest duże stężenie tlenu pod ciśnieniem. Ten życiodajny pierwiastek ma wspaniałe działanie dla skóry: odmładza ją, napina i przyspiesza gojenie się ran. Zobacz, na czym polega infuzja tlenowa i kiedy warto wybrać się na taki zabieg.

Infuzja tlenowa − co to jest?

Zabieg tlenowy na twarz, profesjonalnie zwany infuzją tlenową, polega na dostarczaniu do głębokich warstw skóry czystego tlenu wraz ze składnikami odżywczymi. Infuzja tlenowa wykorzystuje w zjawisko hiperbarii.

Zabieg hiperbaryczny − co to jest?

Czym jest zabieg hiperbaryczny? Komora hiperbaryczna to pomieszczenie, w którym podawany jest czysty tlen (nawet 100%) w warunkach podwyższonego ciśnienia. Medycyna hiperbaryczna rozwijała się przez dziesiątki lat. Pomaga m.in. w leczeniu choroby dekompresyjnej u nurków czy efektów zatrucia tlenkiem węgla. Tlen hiperbaryczny działa niczym naturalne lekarstwo − jest środkiem antyseptycznym, a więc zabija wirusy, bakterie i grzyby. Dodatkowo poprawia krążenie krwi, pobudza organizm do tworzenia nowych naczyń włosowatych (naczyń krwionośnych) i nowych komórek nerwowych (neurogeneza). Co więcej, w warunkach hiperbarii może powstać nawet 8-krotnie więcej komórek macierzystych niż w normalnych warunkach. Stymulacja komórek macierzystych pomaga w leczeniu różnych schorzeń ciała, a także wpływa na kondycję Twojej skóry. Tlen hiperbaryczny pomaga w gojeniu się ran, detoksykacji organizmu, neutralizacji wolnych rodników tlenowych i walce z oznakami starzenia się skóry i organów wewnętrznych. Istnieją badania, które dowodzą, że regularnie stosowana hiperbaria może przedłużyć życie nawet o 10 lat.

Sprawdź też kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Infuzja tlenowa − jak wygląda zabieg?

Zabieg infuzji tlenowej bazuje więc na dorobku medycyny hiperbarycznej. W gabinecie odnowy biologicznej lub u przeszkolonego kosmetologa, infuzja tlenowa wykonywana jest za pomocą specjalnej głowicy. Tlen w podwyższonym ciśnieniu aplikowany jest bezpośrednio na skórę. Przed zabiegiem, kosmetolog dobrać może także specjalne substancje odżywcze, np. ampułki witaminowej i preparaty z kwasem hilaruronowym, które będą nałożone na skórę. Następnie, za pomocą tlenu pod ciśnieniem o ponad 2,5 razy większym niż w normalnych warunkach atmosferycznych, substancje odżywcze są wtłaczane w najgłębsze warstwy skóry (zabieg sięga poziomu poniżej naskórka).  

Sprawdź też, na czym polega komputerowe badanie skóry.

 

Infuzja tlenowa − efekty

Jakie efekty przynosi infuzja tlenowa? Przede wszystkim po zabiegu nie jest konieczna rekonwalescencja. Zaraz po zejściu z fotela u kosmetologa, Twoja skóra będzie wyglądać promiennie i młodo. Skóra będzie zdecydowanie bardziej świetlista i naprężona. Doskonale radzi sobie z oznakami zmęczenia na twarzy czy poszarzałą cerą. Infuzja tlenowa może mieć nawet korzystny wpływ na rozjaśnianie przebarwień na skórze.

    Tlen dostarczany do skóry pobudza mikrokrążenie i przede wszystkim sprawi, że rozbudzone zostaną komórki skóry. Tlen dociera tam, gdzie nie docierał  normalnych warunkach. Odżywienie komórek skóry sprawia, że skóra napina się i ujędrnia. Zabieg może dobrze wpłynąć na pojawiające się pierwsze zmarszczki.

    Hiperbaria, a także infuzja tlenowa, ma doskonałe wyniki w leczeniu ran i przyspieszaniu gojenia się blizn. Dlatego infuzja tlenowa doskonale sprawdzi się w leczeniu uporczywego trądziku. Zwłaszcza, że tlen pod wysokim ciśnieniem działa niczym naturalny antybiotyk. Zabieg ten ma też zdolność do regulowania pracy gruczołów łojowych.

    Sprawdź też, jak szybko poprawić wygląd cery.

    W skrócie można powiedzieć, że infuzja tlenowa dobrze wpływa na:

    • Ujędrnienie i uelastycznienie skóry
    • Wygładzenie pierwszych zmarszczek
    • Pozbycie się trądziku i innych chorób dermatologicznych (za wskazaniem lekarza)
    • Poprawę mikrokrążenia w skórze i odżywienie tkanek
    • Nawilżenie
    • Złagodzenie podrażnień
    • Rozjaśnienie cery i likwidację drobnych przebarwień
    • Gojenie się ran i wyprysków
    • Likwidację wolnych rodników tlenowych i usuwanie toksyn z organizmu (skóry).

    Zabieg infuzji tlenowej − wskazania

    Zabieg infuzji tlenowej jest nieinwazyjny. Polecany jest przede wszystkim osobom z cerą dojrzałą, ze względu na przeciwzmarszczkowe działanie. Zastosowany podczas zabiegu kwas hialuronowy doskonale wpływa na nawilżenie skóry. Dlatego jeżeli masz problem z przesuszoną i podrażnioną cerą, infuzja tlenowa jest rozwiązaniem dla Ciebie.

    Tlen stosowany na skórę to także doskonały sposób na odżywienie skóry. Możesz więc z niego skorzystać, kiedy borykasz się z poszarzałą i zmęczoną cerą czy ciemnymi cieniami pod oczami.

    Zabieg tlenowy na skórę pomaga także przy radzeniu sobie z trądzikiem różowatym i klasycznym trądzikiem. Może także pomagać w leczeniu ran i blizn, a także innych schorzeń dermatologicznych, np. w łuszczycy. Tu jednak warto wcześnie skonsultować się z lekarzem.

    Sprawdź też leki, kremy i maści na trądzik.

    Infuzja tlenowa − przeciwwskazania

    Choć sam tlen nie uczula i nie podrażnia skóry, reakcję alergiczną mogą wywołać ampułki witaminowe. Bardzo ważne jest, żeby przed wykonaniem zabiegu uprzedzić specjalistę o swoich alergiach.

    Infuzja tlenowa nie jest też wskazana przy nawracającej egzemie czy aktywnej opryszczce. Z zabiegu nie mogą także skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

    Poza tym, infuzję tlenowa uważa się za zabieg bardzo bezpieczny, który nie ma wielu innych przeciwwskazań.

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora