Lifting i laminacja rzęs w domu. Co warto wiedzieć na ten temat?

31. 3. 2022 · Redakcja Dr. Max · 8 minut czytania

Lifting oraz laminacja rzęs stale zyskują na popularności. Nic dziwnego – podkręcone rzęsy skutecznie otwierają, powiększają oraz podkreślają oko. Poznaj sposoby na zabiegi w domowym zaciszu i zachwyć wszystkich pięknym spojrzeniem!

Na czym polega lifting rzęs?

Na pewno już nieraz zetknęłaś się z nazwą tego zabiegu – ale czy wiesz, na czym właściwie polega? Pod tym hasłem kryje się  uniesienie, a następnietrwałe podkręcenierzęs. Dzięki temu, że zabieg wykonywany jest wyłącznie na prawdziwych rzęsach, zapewnia bardzo naturalny efekt. Skutecznie ułatwia codzienny makijaż, a w połączeniu z dobrym tuszem do rzęs zapewnia bardzo widoczne rezultaty.

Jak zrobić lifting rzęs w domu?

Lifting rzęs jest zabiegiem przeprowadzanym na niezwykle delikatnej i wrażliwej okolicy oczu, dlatego wykonując go, należy zachować szczególną ostrożność. Decydując się na zrobienie zabiegu samodzielnie w warunkach domowych, narażasz się na podrażnienia i uszkodzenia – podczas zabiegu zwykle otwarte może być tylko jedno oko, co znacznie ogranicza widoczność i precyzję ruchów. Doświadczona stylistka rzęs najlepiej dobierze odpowiednie kosmetyki i akcesoria do liftingu.

Do wykonania zabiegu niezbędny jest zestaw, w skład którego wchodzi kilka preparatów o różnym działaniu, m.in.:

  • Odtłuszczający rzęsy,
  • Zmiękczający je i nadający im skręt,
  • Utrwalający otrzymany skręt rzęs,
  • Zabezpieczający i nawilżający rzęsy,
  • Odżywiający, zawierający keratynę.

Niezbędne są także akcesoria, takie jak aplikatory, płatki ochronne pod oczy, zabezpieczające, a przy okazji ujędrniające skórę oraz silikonowy wałeczek w odpowiednim rozmiarze, do którego przyklejane są rzęsy, wraz ze specjalnym klejem. Zestaw do liftingu rzęs najczęściej kosztuje 200-300 zł i dedykowany jest specjalistom. Po wykonaniu zabiegu należy odczekać 24 h, po upływie których można już aplikować dowolne tusze i maskary do rzęs.

Lifting rzęs w domu przeciwwskazania

Trwałe podkręcanie rzęs w domu – przeciwwskazania

Zanim zdecydujesz się na zabieg na tak delikatnym obszarze, upewnij się, czy na pewno jest on dla Ciebie odpowiedni. Zrezygnuj z liftingu rzęs, jeśli chorujesz na zaćmę, jaskrę lub zapalenie spojówek, bądź wykazujesz tendencję do infekcji i stanów zapalnych skóry powiek i oczu. Warto także, żebyś wykonała wcześniej test alergiczny.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs jest keratynowym liftingiem, który oprócz trwałego podkręcenia rzęs, dodatkowo je odżywia i pogrubia. Wykorzystuje się do niego keratynę, posiadającą właściwości nabłyszczające i optycznie wypełniającą niewielkie ubytki. Laminacja potrafi zapewnić tak mocny efekt, że wykonujące go panie często całkowicie rezygnują z makijażu oczu.

 

     

    Jak laminować rzęsy w domu?

    Zabieg laminacji rzęs nie sprawdzi się u wszystkich. Używane w trakcie jego wykonywania preparaty, w przypadku nadwrażliwości, mogą uczulać. Nie jest też najtańszy – ceny zaczynają się zwykle od 150 zł. Bardzo skuteczny domowy sposób stosowany w pielęgnacji rzęs stanowią natomiast olejki, takie jak olej arganowy oraz rycynowy. Będą one, podobnie jak laminacja, wzmacniać i odżywiać włoski, poprawiając ich kondycję. Wybierz olejek dla siebie i przekonaj się, jak efektywne mogą być domowe sposoby.

    Olej arganowy w laminacji rzęs

    Olej arganowy w pielęgnacji rzęs

    Olej arganowy, otrzymywany z nasion drzewa arganowego, charakteryzuje się dużą ilością kwasów tłuszczowych, polifenoli, tokoferoli i steroli. Działa na rzęsy nawilżająco i odżywiająco, a przy tym widocznie je wzmacnia. Nie bez powodu nazywany jest marokańskim złotem – posiada wiele cennych właściwości. Olejek arganowy Equalan Glyskincare Argan Oil sprawdzi się do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci oraz rzęs. Kluczowe znaczenie ma regularne nakładanie oleju na rzęsy, a pierwszych efektów można się spodziewać zwykle po kilku tygodniach. Dzięki aplikacji olejku rzęsy mogą stać się błyszczące, wydłużone i widocznie pogrubione – podobnie, jak po zabiegu laminowania rzęs w domu. Do aplikacji oleju arganowego wystarczy Ci czysta szczoteczka do rzęs lub mały pędzelek. Dokładnie oczyść rzęsy, a następnie nałóż na nie niewielką ilość produktu. Ze względów estetycznych najlepiej robić to wieczorem, kiedy już nie zamierzasz wychodzić z domu. 

    Olej rycynowy – sposób na długie i gęste rzęsy

    Olej rycynowy wykorzystywany jest do pielęgnacji rzęs już od wielu pokoleń. Otrzymuje się go z nasion rącznika pospolitego, a w jego skład wchodzą przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), witamina E oraz liczne minerały, działające regenerująco i antybakteryjnie. Efektem stosowania oleju rycynowego będą odżywione, wydłużone, a także widocznie przyciemnione włoski. Taka kuracja to alternatywa dla domowej laminacji rzęs – odżywia je i pogrubia w naturalny sposób.

    Olej rycynowy aplikuj tak samo, jak olej arganowy – za pomocą małego pędzelka lub czystej szczoteczki do rzęs. Możesz też wybrać olej rycynowy z aplikatorem Phytopharm. Pamiętaj, by po przebudzeniu zmyć jego ewentualne pozostałości.

    Jak dbać o rzęsy w domu

    Jak dbać o rzęsy w domu?

    Nasze rzęsy nie mają z nami łatwo: niedokładny demakijaż, codzienne używanie tuszu i zalotki czy zabiegi przedłużania mogą znacząco osłabiać ich kondycję. Aby odpowiednio o nie zadbać, warto sięgnąć po naturalne oleje

    Sprawdzaj również, jaki skład mają kosmetyki do rzęs, których używasz. Słabej jakości surowce mogą wpływać negatywnie na ich kondycję, a nawet powodować wypadanie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji rzęs, przeczytaj nasz kompleksowy poradnik, w którym podpowiadamy jak dbać o rzęsy.

    Podsumowanie

    Domowe sposoby w pielęgnacji rzęs mogą przynieść zauważalne efekty, a przy tym są bardzo proste w zastosowaniu. Jeżeli nie możesz lub nie chcesz stosować zabiegu laminacji, zainteresuj się wykorzystaniem olejków, które mogą wzmocnić, nawilżyć i wydłużyć włoski.

    Źródła:

    1. Hałas P., Nawrocka-Bogusz H., Zastosowanie oleju arganowego w kosmetologii, [w:] Kosmetologia Estetyczna, http://kosmetologiaestetyczna.com/ike/4.2014/files/assets/basic-html/index.html#32, [dostęp: 27.04.2022]

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Redakcja Dr. Max
      Redakcja Dr. Max
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Redakcja Dr. Max
      Redakcja Dr. Max
      Przeczytaj więcej od tego autora