Wyprawka dla noworodka i niemowlaka - Wyprawka dla mamy

  (134)
Sortuj według
Pierwsza wyprawka

Pierwsza wyprawka

Wyprawka  do szpitala dla noworodka − kiedy zacząć ją kompletować?

Z pewnością zgodzisz się, że kilka tygodni przed porodem to czas radosnego oczekiwania na powitanie dziecka na świecie. Wtedy też zaczyna się szał przygotowań, a wyprawka dla noworodka do szpitala jest na bieżąco uzupełniana − często z pomocą rodziny i przyjaciół. Dobrze jednak, gdy wyprawka dla dziecka zaczyna być kompletowana wcześniej − zdecydowanie nie w ostatnich chwilach przed szczęśliwym rozwiązaniem. Większość artykułów higienicznych czy ubranek dla noworodka możesz kupić wcześniej, tak aby spokojnie czekały w torbie do szpitala na przyjście tego wielkiego dnia. Niektórzy rodzice pozostawiają kupowanie wyprawki dopiero na czas po przyjściu dziecka na świat. Pamiętaj, że nie zawsze jest to dobry pomysł. Przykładowo ubranka, które założysz na maleńkie ciałko noworodka, powinny być wcześniej wyprane, najlepiej w odpowiednim proszku dla niemowląt.

Wyprawka dla noworodka do szpitala powinna zawierać także najpotrzebniejsze przybory higieniczne, takie jak pieluchy czy preparaty do odkażania pępka dziecka. Nie ma potrzeby, abyś Ty lub Twoi bliscy gonili za tym w dniu porodu.

Tak samo wyprawka dla noworodka do domu powinna być gotowa odpowiednio wcześniej. Przed przyjściem malucha na świat przygotuj dobrze pokój, w którym dziecko będzie przewijane i w którym będzie spało. Wyposaż też noworodkową bieliźniarkę w kilka ubranek w najmniejszym rozmiarze, a przede wszystkim zadbaj o to, aby zawsze mieć pod ręką czyste pieluchy, waciki, nasączane chusteczki i emolienty dla dziecka.


Wyprawka do szpitala – co powinno się w niej znajdować?

Torby szpitalne przyszłych mam powinny zawierać produkty dostosowane w pełni do ich potrzeb. Z pewnością słyszałaś o tym wiele razy. Co powinna zatem zawierać wyprawka dla noworodka do szpitala? Lista może być sporządzona po konsultacji przed porodem z lekarzem lub położną. Specjaliści dokładnie określą zakres artykułów niezbędnych podczas pierwszych dni z życia dziecka.

A gdzie powinna być skompletowana wyprawka dla noworodka? Apteka to miejsce, w którym możesz kupić większość potrzebnych kosmetyków i środków higienicznych, jakie powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka. Sklep dla dzieci to z kolei miejsce, w którym znajdziesz pierwsze akcesoria, takie jak kocyk czy rożek, a także ubranka dla malucha.

Warto zadbać, abyś podczas pobytu w szpitalu czuła się komfortowo i niczego Ci nie brakowało − zarówno jeśli chodzi o wymagania noworodka, jak i Twoje. Standardowym wyposażeniem torby są: pieluchy, ubrania, pierwsze zabawki i smoczek, ale dobrze jest również pomyśleć o produkcie takim jak maść na odparzenia, która może się przydać się w codziennej pielęgnacji. W wyprawce nie powinno też zabraknąć środków do pielęgnacji niemowlaka, podstawowych emolientów dla skóry maluszka czy soli fizjologicznej. Jeżeli chodzi o ubranka, pamiętaj, żeby wcześniej przygotować kilka kompletów pajaców i skarpetek. Nie zapomnij też o czapeczce. Dostosuj jednak ilość ubranek do pory roku!

Ważne jest, żeby pamiętać, że pierwsza wyprawka noworodka, jest w rzeczywistości kompletem akcesoriów nie tylko dla maleństwa, ale też dla Ciebie. Odpowiednio przygotowana sprawi, że pierwsze dni połogu będą spokojne i szczęśliwe, a Ty będziesz mogła w pełni cieszyć się tym wyjątkowym czasem.
Przy kompletowaniu zestawu poporodowego nie możesz zapomnieć o sobie. Tobie także potrzebne będą różnego rodzaju artykuły higieniczne. Zadbaj o zakup produktów takich jak podkłady poporodowe, majtki higieniczne czy wkładki laktacyjne. Z pewnością Ci się przydadzą.  


Wyprawka dla niemowlaka − dlaczego jest ważna?

Pierwsza wyprawka noworodka powinna być dobrze przemyślana. Początki w szpitalu bywają trudne, dlatego nie jest to dobry moment na dokupowanie potrzebnych akcesoriów. Pamiętaj, że nie wszystkie artykuły otrzymasz od szpitala za darmo. Warto, żebyś zaoszczędziła sobie niepotrzebnego stresu.

Dlaczego tak ważna jest przygotowana wcześniej wyprawka dla noworodka? Poczucie psychicznego komfortu da Ci lista − upewnisz się, że jesteś przygotowana na to ważne wydarzenie w Twoim życiu. Skreślając z niej kolejne pozycje, będziesz miała poczucie, że w momencie porodu niczego Ci nie zabraknie. Z kolei Twój partner lub bliscy nie będą musieli biegać po okolicznych aptekach i sklepach w poszukiwaniu pieluch czy wkładek higienicznych potrzebnych przy połogu.

Przede wszystkim wyprawka do szpitala i do domu to oszczędność czasu, szczególnie wtedy, gdy jest to pierwsze dziecko. W momencie przyjścia na świat maluszka wraz z całą rodziną możecie być zaaferowani i − być może − nie w głowie będą Wam zakupy. Pamiętaj, że wraz z pojawieniem się brzdąca przybędą Wam zupełnie nowe obowiązki, dlatego warto wcześniej skompletować niezbędnik.

Przygotowanie wyprawki dla dziecka na kilka tygodni przed jego pojawieniem sprawi, że będziesz gotowa na niespodziewane sytuacje − po prostu nie dasz im się zaskoczyć. Np. wcześniejsze wypranie i wyprasowanie ubranek dla dziecka pomoże Ci uniknąć podrażnień skóry malucha. Z kolei jeśli będziesz posiadać w zanadrzu dodatkowy krem na odparzenia pupy niemowlaka, nie zaskoczy Cię i ta przykra sytuacja.

Marki powiązane z kategorią: Pierwsza wyprawka