Chusteczki nawilżane dla dzieci. Mamy wybierają TOP 5

20. 2. 2019 · Redakcja Dr.Max · 4 minuty czytania
  • ranking

Nawilżane chusteczki dla dzieci to wybawienie chyba każdej mamy. Łatwo oczyścić nimi skórę malucha przy przewijaniu, wytrzeć resztki jedzenia czy klejące się od smakołyku rączki. Bardzo ważne jest jednak, żeby mokre chusteczki dla dzieci miały odpowiedni skład, nie podrażniały skóry dziecka i były dla niego bezpieczne. Zobacz, jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt wybrać.

Chusteczki nawilżane dla dzieci − jak je wybrać?

Jakie chusteczki dla noworodka wybrać? Przy wyborze chusteczek nawilżanych najważniejszy jest oczywiście skład! Nie zawsze chusteczki najbardziej nasączone, są najlepsze. Substancje, którymi nasączone są chusteczki mogą z łatwością podrażniać delikatną skórę dziecka. Kieruj się więc, żeby było w nich, jak najwięcej delikatnych kosmetyków do ciała, które przeznaczone są od 1. dnia życia.

Chusteczki nawilżane mogą być samą wodą lub też zawierać w sobie łagodzące substancje. Pamiętaj jednak, żeby nigdy nie mylić chusteczek nawilżanych dla dzieci z chusteczkami do higieny intymnej dla kobiet! Ich skład może drastycznie się różnić i może być nieodpowiedni dla młodego organizmu. Chusteczki, którymi przemywasz skórę dziecka nie powinny mieć w sobie konserwantów czy składników perfumujących. Kieruj się zawsze zasadą: im krótszy skład chusteczek, tym lepiej!

Sprawdź też artykuły do przewijania.

Ranking chusteczek nawilżanych

1.WaterWipes, chusteczki nasączone czystą wodą, 60 sztuk

Zaczynamy od bardzo delikatnych, hipoalergicznych chusteczek nawilżanych, w których składzie znajdziesz jedynie wodę i ekstrakt z grejpfruta. Są polecane nie tylko dla skóry noworodków, ale także alergików. Możesz oczyszczać nimi pupę niemowlaka przy przewijaniu, ale także jego rączki, buzię czy inne części ciała, jeżeli się pobrudzi. Chusteczki nie zapieniają się i nie pozostawiają uczucia lepkości na skórze. Nie mają też na sobie wzorków i wykonane są z delikatnego materiału.

„Te chusteczki są bardzo dobrze nasączone. Samo opakowanie jest dość ciężkie co też świadczy o stopniu ich nawilżenia. Każda chusteczka jest prosta, bez wytłoczonych wzorków. Rozciąga się bardzo łatwo i nie rozrywa się. Produkt praktycznie bezzapachowy”

− pisze autorka bloga Madzikowo.

WaterWipes, chusteczki nasączone czystą wodą, 60 sztuk

2.Kindii Pure, chusteczki dla dzieci do skóry wrażliwej, 60 sztuk

Kolejne chusteczki na mojej liście to chusteczki Kindii do skóry wrażliwej. Są sprytnie pakowane i dość łatwo się je wyciąga. Nie wysychają szybko, przez to można je dość długo stosować. Choć, jak dobrze wiesz, chusteczki nawilżane przy dziecku znikają w mgnieniu oka. Są wykonane z delikatnej bawełny. A co mają w swoim składzie? Zawierają w sobie m.in. pantenol, glicerynę i kwas cytrynowy.

„Są cieniutkie, bawełniane, delikatne i wyglądają jak plaster miodu z dużymi „okienkami”. Nie zostawiają włókien na skórze”

− piszą autorzy bloga Mama Tata Dziecko.

Kindii Pure, chusteczki dla dzieci do skóry wrażliwej, 60 sztuk

3. Mustela Bebe-Enfant, chusteczki oczyszczające, 70 sztuk

Chusteczki Mustela Bebe-Enfat stworzone są specjalnie z myślą o najmłodszych. Są zamykane w miękkim opakowaniu z plastikowym dyspozytorem, który możesz szczelnie zamknąć. Dzięki temu chusteczki nie wysychają. Są hipoalergiczne i bezzapachowe. Łagodzą podrażnienia na skórze dziecka. Możesz stosować je tak przy przewijaniu malucha, jak i wycierając mu buzię lub rączki.

W składzie chusteczek znajdziesz m.in.: wyciąg z aloesu, wyciąg z awokado, glicerynę czy allantoinę.

Mustela Bebe-Enfant, chusteczki oczyszczające, 70 sztuk

4.Bambino, chusteczki dla niemowląt od 1 dnia życia, 2 x 63 sztuki

Chusteczki nawilżane Bambino mają dość krótki skład − co dobrze o nich świadczy. Zawierają w sobie substancje myjące. Mają także dodany zapach. Są jednak delikatne dla skóry dziecka i dobrze sprawdzają się przy zmianie pieluszki. Nie zawierają alkoholu, który wysusza skórę i w żadnym wypadku nie powinien być stosowany na skórę niemowlaka.

„Bambino – zdecydowanie najlepsze. Ładnie pachną, nie są za mokre, nie podrażniają skóry i dokładnie myją”

− znów odwołuję się do testów autorów bloga Mama Tata Dziecko.

Bambino, chusteczki dla niemowląt od 1 dnia życia, 2 x 63 sztuki

5.Kindii Skin Balance, chusteczki dla niemowląt do skóry normalnej, 72 sztuki

Chusteczki Kindii mają różne odmiany. Pierwszą z nich, którą prezentowałam wyżej na tej liście, polecam szczególnie małym alergikom. Ten rodzaj chusteczek przeznaczony jest do skóry normalnej. Podobnie jak chusteczki nawilżany do skóry wrażliwej, wykonane są z rozciągającej się i delikatnej bawełny. Różnica tkwi w płynie, którym nasączone są chusteczki. Chusteczki zawierają w sobie olejek migdałowy i witaminę E. Dobrze więc nawilżają skórę i pomagają się jej szybciej zregenerować w przypadku podrażnień.

„Chusteczki nawilżane Kindii Skin Balance mają przyjemny zapach, delikatnie oczyszczają i nie podrażniają naskórka, nie pozostawiają na skórze uczucia lepkości. Są odpowiedniej wielkości i grubości, można je wykorzystać do pielęgnacji skóry całego ciała”

− pisze autorka bloga Oczekując.

Kindii Skin Balance, chusteczki dla niemowląt do skóry normalnej, 72 sztuki

Chusteczki przeznaczone dla niemowląt do stosowania od 1. dnia życia.

Więcej artykułów na ten temat