Najlepszy żel do higieny intymnej dla mężczyzn. Zobacz nasz TOP 3!

14. 9. 2018 · 3 minuty czytania

Żel do higieny intymnej powinien mieć odpowiedni odczyn pH. Jak wybrać odpowiedni produkt? Sprawdź nasz ranking męskich kosmetyków i dopasuj produkt do swoich potrzeb!

Redakcja Dr. Max
Redakcja Dr. Max
Najlepszy żel do higieny intymnej dla mężczyzn. Zobacz nasz TOP 3!

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn to podstawa! Niestety, panowie często używają jednego kosmetyku do mycia ciała, głowy i narządów płciowych. A przecież okolice intymne potrzebują zupełnie innego rodzaju pielęgnacji. Kiedy wybierasz żel do higieny intymnej zwróć uwagę, żeby pozostawiał na skórze odczyn lekko kwaśny − kwaśny odczyn skóry chroni przed bakteriami i grzybami. Zobacz, TOP 3 żele do higieny intymnej dla mężczyzn.

Żel intymny dla mężczyzn − co powinien w sobie mieć?

Bardzo dużo mówi się o żelach do higieny intymnej dla kobiet − powinny mieć one odpowiedni skład i zawierać pałeczki kwasu mlekowego. Ale zupełnie pomijamy kwestię odpowiednich preparatów do mycia dla panów. Mycie okolic intymnych zwykłymi żelami pod prysznic nie jest dobrym pomysłem. Narządy płciowe są bardzo delikatne i wymagają szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, żeby żel do higieny intymnej dla mężczyzn miał właściwe, kwaśne pH. Dzięki temu zabezpieczasz swoją skórę przed przesuszeniem i podrażnieniami. Zwykłe mydła i żele pod prysznic są zazwyczaj zasadowe, napinają i wysuszają skórę. Utrzymanie kwaśnego pH pomaga także w ochronie skóry przed rozwojem różnego rodzaju bakterii i grzybów.

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn, tak jak żel do higieny intymnej dla kobiet, może posiadać w swoim składzie kwas mlekowy, który wytwarza odpowiednie kwaśne środowisko. Ponieważ narządy płciowe z łatwością ulegają podrażnieniu, możesz używać żeli do higieny intymnej mężczyzn z łagodzącymi substancjami takimi jak pantenol, alantaina, wyciąg z nagietka, z rumianku, z szałwii, z kasztanowca czy z kory dębu.

Pamiętaj jednak, żeby żelu do higieny intymnej nie mylić z żelami intymnymi. O tych drugich pisałam tu: Może być jeszcze rozkoszniej. Lubrykanty − jak je stosować podczas seksu?

 

Ranking żeli do higieny intymnej dla mężczyzn

Niestety panowie nie chętnie recenzują kosmetyki w Internecie. Szczególnie te przeznaczone do higieny intymnej. Dlatego postanowiłam zasięgnąć języka u moich znajomych panów, którzy wykorzystują żel do higieny intymnej w codziennej pielęgnacji. Opinie moich kolegów pomogły mi ułożyć ten ranking:

Sprawdź też kosmetyki do ciała dla mężczyzn.

1.Oni.sh men, żel do higieny intymnej dla mężczyzn

To żel do higieny intymnej, który ma łagodzące działanie i pomaga nawet przy podrażnieniach. Zawiera w swoim składzie związki cynku, co sprawia, że skóra szybciej się regeneruje. Podrażnienia łagodzi także pantenol, który jest w jego składzie na dość wysokim miejscu. Za odpowiednie pH skóry odpowiada mleczan sodu.

„Ładnie pachnie i daje uczucie świeżości. Nie piecze”

− lakonicznie opisuje żel do higieny intymnej Marek.

 

2.Ziaja Yego Sensitiv, łagodzący żel do higieny intymnej dla mężczyzn

Żel ten przeznaczony jest przede wszystkim dla panów, którzy mają bardzo delikatną skórę, np. skórę atopową lub alergiczną. Ma w swoim składzie sporo składników łagodzących podrażnienia, pantenol i alantoinę. Dodatkowo w jego składzie znajduje się wyciąg z korzy osiki, która dobrze działa na skórę trądzikową i ze zmianami. Za działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze odpowiada wyciąg z chmielu zwyczajnego. Właściwe, ochronne pH dla skóry zapewnia kwas mlekowy. Żel ma delikatny, męski zapach.

„Żel jest dość wodnisty, ładnie pachnie”

− pisze Tomek.

3.Ziaja yego, żel do higieny intymnej dla mężczyzn

To kolejny żel od Ziai, tym razem w wersji do każdego rodzaju skóry. Także ma działanie antybakteryjne i dobrze nadaje się do podrażnień. Ma w swoim składzie kwas mlekowy, glicerynę, alantoinę, pantenol i delikatniejszą od SLS Cocamidopropyl Betaine − jest to substancja pianotwórcza i myjąca.

„Jest wydajny, nie podrażnia i męsko pachnie”

− pisze Marek.

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Redakcja Dr. Max
  Redakcja Dr. Max
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Redakcja Dr. Max
  Redakcja Dr. Max
  Przeczytaj więcej od tego autora