Komfort i bezpieczeństwo seniora - poradnik

  (7)

Życie na emeryturze powinno być jak najbardziej komfortowe. Po wielu latach pracy każdemu należy się spokojny odpoczynek. Niestety, choroby wieku podeszłego, mniejsza sprawność ciała, ograniczenia wynikające ze starzenia się organizmu mogą utrudnić wykonywanie codziennych czynności i realizację zainteresowań. Na szczęście potrzeby seniorów nie umykają uwadze producentów sprzętu medycznego, akcesoriów i wyrobów medycznych. Nie warto wstydzić się swojego wieku i rezygnować z wysokiej jakości życia, która dzięki licznym produktom dla seniorów jest na wyciągnięcie ręki.

Krzesełka, podpórki, uchwyty i siedziska – liczne udogodnienia do domu dla seniora

Bóle mięśni i stawów, choroby przewlekłe, drętwienie nóg i rąk zmniejszają mobilność osób starszych. Przemieszczanie się pomiędzy pokojami, wędrówka po schodach czy kąpiel w wannie może stać się nie lada wyczynem. By ułatwić sobie wykonywanie wszystkich domowych zadań, dbać o higienę i przygotowywanie posiłków, warto nabyć akcesoria podnoszące komfort funkcjonowania w domu. Szczególnie ważne staje się wyposażenie łazienki w dodatkowe sprzęty podnoszące poziom bezpieczeństwa, gdzie ze względu na śliskie powierzchnie nie trudno o wypadek. Na naszym blogu podpowiemy, w co zaopatrzyć domu lub mieszkanie seniora.

Nowoczesne gadżety dla seniorów dbające o zdrowie i bezpieczeństwo

Pojawiające się na rynku nowinki technologiczne nie są skierowane jedynie do osób młodych. Wiele akcesoriów powstało z myślą o potrzebach osób starszych. Smartbandy i opaski monitorujące funkcje życiowe pozwalają na regularne podstawowych parametrów zdrowia. Tego typu urządzenia często posiadają opcję SOS umożliwiającą powiadomienie odpowiednich służb lub bliskiej osoby w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Warto korzystać z tego typu osiągnięć technologicznych, by zapewnić sobie bezpieczeństwo i szybko zareagować w sytuacji zagrożenia. 

Przeczytaj też