Synefryna − przeciwwskazania
Ze względu na tak szerokie możliwości wystąpienia skutków ubocznych, synefryna ma szereg przeciwwskazań. Synefryny nie powinno się suplementować w przypadku jakichkolwiek problemów, dolegliwości i chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym, np. z nadciśnieniem, arytmią, zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału lub udaru mózgu. Nie powinny stosować jej osoby w podeszłym wieku, ani dzieci czy młodzież. Absolutnym przeciwwskazaniem w stosowaniu synefryny są różne leki, np. z popularna tyroksyna – lek stosowany w chorobach tarczycy, a także leki na choroby układu krążenia, układ nerwowy i leki na depresję czy leki uspokajające.
Warto tutaj również wspomnieć o jednoczesnym stosowaniu synefryny z kofeina − jest to absolutnie niewskazane! Kofeina w połączeniu z synefryną może bardzo silnie zwiększać wydolność organizmu, co jest szczególnie niebezpieczne dla sportowców, bo może wywołać zawał serca podczas treningu. Przewlekłe stosowanie synefryny może również na stałe uszkodzić układ krążenia.
Sprawdź też 3 substancje hamujące apetyt.
Synefryna w suplementach diety
W jakich produktach występuje synefryna? Oczywiście najlepszym sposobem, żeby ją dostać jest zakup suplementów diety. Synefrynę można dostać w postaci kapsułek lub mieszanek z innymi substancjami termogenicznymi. Synefryna występuje również naturalnie, szczególnie w cytrusach i to nie tylko w gorzkiej pomarańczy.
Synefryna − czy warto?
Wszystkie opisane wyżej przeciwwskazania, skutki uboczne i ogólnie działanie synefryny powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Synefryna wciąż jest w sferze badań i nie zachęcam do stosowania jej z jakiegokolwiek powodu. Jeżeli zależy Ci na redukcji masy ciała, szczególnie w krótkim czasie, to skutki przyniesie tylko trwała i skuteczna redukcja masy ciała. Powinna być ona stopniowa i nie może obciążać organizmu. Stosowanie tak silnych suplementów diety jak synefryna może wiązać się z zbyt dużym skutkami ubocznymi względem oczekiwanych efektów.