Elektroniczne pilniki do stóp: jak je prawidłowo używać?

28. 2. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 5 minut czytania
  • codzienna pielęgnacja

Zrogowaciała skóra stóp i szorstkie pięty to zmora wielu kobiet, zwłaszcza latem, kiedy eksponujemy nogi. Niezadbane stopy nie tylko wyglądają niezbyt estetycznie, ale również powodują dyskomfort podczas chodzenia. Żeby zwalczyć problem, wcale nie potrzebujesz wizyty w salonie kosmetycznym. Pomoże Ci elektroniczny pilnik do stóp. Sprawdź, jak działa!

Jak dbać o stopy?

Stopy są szczególnie narażone na różnego rodzaju przypadłości, a najczęściej nie przywiązujemy do ich pielęgnacji większej wagi. Skóra na podeszwie szybko ulega przesuszeniu i rogowaceniu, co prowadzi do pękania, dyskomfortu, obtarć i bólu na tym obszarze. Powodem może być intensywny wysiłek, nieodpowiednie lub zbyt uciskające obuwie, nadmierne tarcie w okolicach stóp.

Nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do rozwoju infekcji, w tym grzybicy stóp. Dlatego ważne jest, żeby pielęgnować stopy regularnie. Dzięki temu będziesz mogła się cieszyć nie tylko ich pięknym, zadbanym wyglądem, ale również unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości. Dbanie o skórę stóp nie musi być trudne, jeśli odbywa się regularnie. Co zrobić, jeśli skóra na podeszwie już jest zrogowaciała i popękana? Nie wszystko stracone! Możesz wypróbować elektroniczny pilnik do stóp. Dzięki niemu bezboleśnie, łatwo i skutecznie usuniesz nadmiar wysuszonego i zrogowaciałego naskórka. Cały zabieg sprawnie przeprowadzisz w zaciszu własnego domu.

elektroniczny pilnik do stop

Jaki elektroniczny pilnik do stóp będzie dla ciebie najlepszy?

Spośród wielu produktów, warto dobrać odpowiedni do rodzaju problemu i taki, który wyjdzie naprzeciw Twoim potrzebom. Jak to zrobić? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest Twoja skóra. Jest już silnie zrogowaciała i popękana, czy może potrzebuje tylko lekkiego wygładzenia?

Przede wszystkim powinnaś dobrać ruchomą głowicę pilnika, którą będziesz ścierać naskórek. Świetnie sprawdzi się do tego głowica z kryształkami diamentów, które znane są z właściwości silnie peelingujących. Jeśli walczysz z grubym i zrogowaciałym naskórkiem, np. w okolicach pięt, przyda Ci się głowica gruboziarnista, np. Scholl Velvet Smooth, różowy, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów, głowica gruboziarnista. Taka głowica poradzi sobie z grubą i twardą warstwą naskórka. Jeśli Twoim problemem są twardsze miejscowe zgrubienia lub mniejsze przesuszenia, wybierz głowicę drobnoziarnistą.

 

Przeciwgrzybiczy aerozol do stóp, redukuje ilość wydzielanego potu.
Krem z naturalnymi olejkami do pielęgnacji zimnych i spoconych stóp.
Sól do kąpieli popękanych stóp z balsamicznymi olejkami ziołowymi.
Preparat do skóry stóp, przeciw grzybicy i nieprzyjemnemu zapachowi.

 

Możesz sięgnąć np. po Scholl Velvet Smooth, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów, głowica drobnoziarnista. Natomiast jeśli cenisz sobie wygodę i chciałabyś używać pilnika np. w trakcie brania prysznica lub podczas kąpieli, wybierz urządzenie wodoodporne, np. Scholl Velvet Smooth wet & dry rechargeable foot file - elektryczny pilnik do stóp z ładowarką. Dzięki niemu będziesz mogła pielęgnować swoje stopy na sucho i na mokro. Pilnik jest wyposażony w akumulator i posiada ładowarkę, także możesz go używać dosłownie wszędzie.

elektroniczne pilniki do stop

Jak prawidłowo używać pilnika do stóp?

Zaletą pilnika elektrycznego jest to, że nie musisz używać tyle siły, jak to się dzieje w przypadku pilnika ręcznego. Urządzenie jest bezpieczne i łatwe w użyciu. Jeśli będziesz wiedzieć, jak używać Scholl Velvet Smooth, szybko przywrócisz swoim stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Jak to działa? Znajdujące się na powierzchni głowicy mikrogranulki skutecznie i bezinwazyjnie usuwają martwy, zrogowaciały naskórek, jednocześnie nie uszkadzając zdrowej skóry. Aby rozpocząć zabieg, na samym początku dokładnie umyj i osusz stopy.

Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniej głowicy, która najlepiej sprawdzi się w twoim wypadku. Następnie włącz urządzenie i przyłóż kręcącą się głowicę do zrogowaciałej skóry stopy. Delikatnie przesuwaj głowicę, usuwając wysuszony i złuszczony naskórek. Pamiętaj, żeby nie przykładać głowicy do jednego miejsca dłużej niż 10 sekund. Nie obawiaj się, że przyciskając pilnik za mocno, uszkodzisz skórę. Głowica posiada mechanizm, który zatrzyma ją w razie zbyt dużego nacisku. Zabieg możesz wykonywać aż do uzyskania efektu gładkich stóp. Możesz go również powtarzać w miarę potrzeb.

Po zabiegu czas na oczyszczenie skóry. Najlepszym sposobem będzie przygotowanie kąpieli, w trakcie której usuniesz złuszczony naskórek i odświeżysz stopy. Po kapieli warto wetrzeć w skórę krem nawilżający, który ją odżywi po zabiegu.

Jak używac sholl velvet smooth

Pilnik elektryczny do stóp to rozwiązanie nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy. Od tej pory nie potrzebujesz już pomocy kosmetyczki. Skutecznie usuniesz wszelkie zrogowacenia, zgrubienia i przesuszony naskórek na podeszwie. To ważne, aby zwłaszcza w czasie lata, kiedy cześciej pokazujemy swoje stopy, skóra na podeszwie była gładka i zadbana.

Balsam pielęgnacyjny zapewniający jedwabistą miękkość skóry stóp, nóg.

Więcej artykułów na ten temat