Jak używać elektrycznych pilników do stóp i wybrać najlepszy model dla siebie?

18. 9. 2023 · 4 minuty czytania

Elektryczne pilniki do stóp pomagają w usunięciu zrogowaciałego naskórka. Jak ich prawidłowo używać? Co zrobić, by cieszyć się gładką skórą? Dowiedz się więcej!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Jak używać elektrycznych pilników do stóp i wybrać najlepszy model dla siebie?

Zrogowaciała skóra stóp i szorstkie pięty to zmora wielu kobiet, zwłaszcza latem, kiedy eksponujemy nogi. Niezadbane stopy nie tylko wyglądają niezbyt estetycznie, ale również powodują dyskomfort podczas chodzenia. Żeby zwalczyć problem, wcale nie potrzebujesz wizyty w salonie kosmetycznym. Pomoże Ci elektryczny pilnik do stóp. Sprawdź, jak działa!

Jak działają pilniki elektryczne?

„Pilniki elektryczne służą do pielęgnacji skóry stóp. Posiadają wymienne głowice pokryte materiałem usuwającym martwy naskórek lub zgrubiałą warstwę skóry. Drobinki ścierne mają różną grubość i trzeba je dopasować do indywidualnych potrzeb. Podczas pracy urządzenia głowice obracają się w określonym kierunku, co pozwala na skuteczne i szybkie wygładzenie skóry. Wybrane modele mają możliwość regulacji prędkości obrotów. Urządzenia są dostępne w wersji przewodowej lub bezprzewodowej (wyposażone w baterie bądź akumulator).

Dlaczego warto postawić na pilniki elektryczne zamiast tradycyjnych?

Choć tradycyjne tarki do pięt pozwalają na uzyskanie gładkiej skóry, pilniki elektryczne są znacznie efektywniejsze. Ścieranie zrogowaceń z wykorzystaniem automatycznych głowic zajmuje niewiele czasu. Do przeprowadzenia zabiegu nie trzeba używać siły. Drobinki ścierne znajdujące się na urządzeniach umożliwiają szybkie wygładzenie skóry oraz zapewniają efekt wyjątkowej gładkości. Ponadto korzystanie z produktów jest bezpieczne i bezbolesne. Pilniki elektryczne posiadają także przydatne funkcje ułatwiające pielęgnację stóp"

- pisze Magdalena Ślaska

elektroniczny pilnik do stop

 

Jaki pilnik elektryczny wybrać?

Spośród wielu produktów warto dobrać odpowiedni do rodzaju problemu i taki, który wyjdzie naprzeciw Twoim potrzebom. Jak to zrobić? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest Twoja skóra. Jest już silnie zrogowaciała i popękana, czy może potrzebuje tylko lekkiego wygładzenia?

Przede wszystkim powinnaś dobrać ruchomą głowicę pilnika, którą będziesz ścierać naskórek. Świetnie sprawdzi się do tego głowica z kryształkami diamentów, które znane są z właściwości silnie peelingujących. Jeśli walczysz z grubym i zrogowaciałym naskórkiem, np. w okolicach pięt, przyda Ci się głowica gruboziarnista, np. Scholl Velvet Smooth, różowy, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów, głowica gruboziarnista. Taka głowica poradzi sobie z grubą i twardą warstwą naskórka. Jeśli Twoim problemem są twardsze miejscowe zgrubienia lub mniejsze przesuszenia, wybierz głowicę drobnoziarnistą.

Możesz sięgnąć np. po Scholl Velvet Smooth, elektroniczny pilnik do stóp z kryształkami diamentów, głowica drobnoziarnista. Natomiast jeśli cenisz sobie wygodę i chciałabyś używać pilnika np. w trakcie brania prysznica lub podczas kąpieli, wybierz urządzenie wodoodporne, np. Scholl Velvet Smooth wet & dry rechargeable foot file - elektryczny pilnik do stóp z ładowarką. Dzięki niemu będziesz mogła pielęgnować swoje stopy na sucho i na mokro. Pilnik jest wyposażony w akumulator i posiada ładowarkę, także możesz go używać dosłownie wszędzie.

  Jak prawidłowo używać elektrycznego pilnika do stóp?

  Urządzenie jest bezpieczne i łatwe w użyciu. Jeśli będziesz wiedzieć, jak używać go poprawnie, szybko przywrócisz swoim stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Jak to działa? Znajdujące się na powierzchni głowicy mikrogranulki skutecznie i bezinwazyjnie usuwają martwy, zrogowaciały naskórek, jednocześnie nie uszkadzając zdrowej skóry. Aby rozpocząć zabieg, na samym początku dokładnie umyj i osusz stopy.

  elektroniczne pilniki do stop

   

  Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniej głowicy, która najlepiej sprawdzi się w twoim wypadku. Następnie włącz urządzenie i przyłóż kręcącą się głowicę do zrogowaciałej skóry stopy. Delikatnie przesuwaj głowicę, usuwając wysuszony i złuszczony naskórek. Pamiętaj, żeby nie przykładać głowicy do jednego miejsca dłużej niż 10 sekund. Nie obawiaj się, że przyciskając pilnik za mocno, uszkodzisz skórę. Głowica posiada mechanizm, który zatrzyma ją w razie zbyt dużego nacisku. Zabieg możesz wykonywać aż do uzyskania efektu gładkich stóp. Możesz go również powtarzać w miarę potrzeb.

  Po zabiegu czas na oczyszczenie skóry. Najlepszym sposobem będzie przygotowanie kąpieli, w trakcie której usuniesz złuszczony naskórek i odświeżysz stopy. Po kąpieli warto wetrzeć w skórę krem nawilżający, który ją odżywi po zabiegu.

  Sprawdź też inne produkty podologiczne.

  Jak używac sholl velvet smooth

  Jak używać pilników elektrycznych do stóp – podsumowanie

  Korzystanie z pilnika elektrycznego do regularnej pielęgnacji stóp to dobre rozwiązanie nawet dla osób, które robią to po raz pierwszy. Od tej pory nie potrzebujesz już pomocy kosmetyczki. Skutecznie usuniesz wszelkie zrogowacenia, zgrubienia i przesuszony naskórek na podeszwie w zaciszu własnego domu.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora