Najlepsze plastry na pęcherze. Zobacz ranking TOP 4 produktów

9. 9. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • kosmetyki opinie
  • ranking
Najlepsze plastry na pęcherze. Zobacz ranking TOP 4 produktów

Plastry stosowane na pęcherze potrafią uratować Twoje stopy. Czy podczas wesela na stopie pojawił się pęcherz, przez który nie mogłaś już tańczyć? A może nowe buty trekingowe sprawiły, że na stopach masz bolesne pęcherze. W takich właśnie sytuacjach pomagają dobre plastry na pęcherze – zabezpieczają podrażnione miejsce i pomagają ubrać buta. Zobacz plastry żelowe na pęcherze i najlepsze plastry na odciski.

Czym się różnią plastry na odciski i plastry na pęcherze?

Bardzo często plastry na odciski i na pęcherze są ze sobą mylone. A tak naprawdę to zupełnie różne produkty. Pęcherzami nazywa się odparzenia (potocznie zwane „bąblami”) w okolicy stopy.

Jak pisze nasza lekarz, Aleksandra Malewska:

„Pęcherze pojawiają się w miejscach, na które oddziałuje największy ucisk i tarcie, czyli na piętach i palcach.”

Plastry na pęcherze, jak mówi nasz ekspert, powinny mieć opatrunek. W przeciwnym wypadku możesz ściągnąć go wraz ze skórą. Więcej na temat leczenia pęcherzy przeczytasz w artykule: Pęcherze na stopach − jak je prawidłowo leczyć? Opinia dermatologa!

Tak z kolei odciski, inaczej nagniotki czy modzele, to narośnięta w jednym miejscu warstwa rogowa skóry. Naskórek w tym miejscu staje się twardy i nie złuszcza się. Jest to problem skórny, który leczy się (usuwa) inaczej niż pęcherze. Najlepsze plastry na odciski to takie, które zabezpieczają nagniotek przed uciskiem. Najczęściej posiadają specyficzną dziurkę w opatrunku.

Najlepsze plastry na pęcherze − zestawienie TOP 4

1. Plastry żelowe Viscoplast

Pierwsze na mojej liście są produkty marki Viscoplast. To plastry żelowe na pęcherze, które zabezpieczają miejsce urazu. Są poręczne, dobrze trzymają się skóry (są wodoodporne) i nie powodują dalszych odparzeń. Są niewidoczne na skórze, dlatego z powodzeniem możesz nakleić je na stopy do eleganckiego stroju (idealne na wesele).

Pamiętaj jednak, żeby regularnie zmieniać opatrunki – pęcherz czy uszkodzona skóra musi często się wietrzyć – wtedy goi się najlepiej.

Plastry żelowe na pęcherze Viscoplast

2. Salvequick Foot Care

Plastry te wykonane są ze specjalnego, hydrokoloidalnego tworzywa. Zabezpieczają miejsce odparzenia na stopie i pomagają leczyć uszkodzenie skóry. A najważniejsze, uśmierzają ból. Kiedy nakleisz je na bolesne miejsce, likwidujesz problem – możesz spokojnie nałożyć buta i nie będziesz czuć podrażniania odcisku.

Plaster ten przyklejasz raz, aż do momentu, kiedy sam zacznie odchodzić ze skóry.

„Hydrokoloidalny plaster wchłania wilgoć ze skóry i rany, tworząc swoistego rodzaju poduszeczkę, która zmniejsza nacisk na skórę i zapobiega otarciom”

− przeczytać możesz na blogu Świat Dzikuski 26.

Plaster na pęcherze Salvequick Foot Care

3. Wąskie plastry Compeed

Podobna technologia, hydrokoloidalnego materiału została zastosowana w plastrach marki Compeed. To mój osobisty faworyt na tej liście. Niejednokrotnie uratowały moje stopy. Zawsze kiedy zakładam nowe buty, plastry te znajdują się w mojej torebce. Kiedy tylko czuję pierwsze obcieranie, naklejam plastry w newralgiczne miejsce i problem znika. Dobrze działają więc nie tylko na odparzenia, ale i zabezpieczają skórę przed ich powstawaniem.

Compeed plastry na pęcherze

4. Matopat Comfort Plus

Te plastry także posiadają warstwę hydrokoloidalną, która zabezpiecza podrażnioną skórę przed wilgocią. To pomaga w gojeniu się pęcherza. Zmienia się je tak często, jak to możliwe – bardzo ważne jest wietrzenie rany.

Nadają się oczywiście też w przypadku ochrony skóry przed obtarciami. Plastry są wodoodporne i dobrze trzymają się skóry. Nie przesuwają się i nie odklejają samoistnie.

Plastry na pęcherze M Matopat Comfort Plus

Więcej artykułów na ten temat

Aleksandra Anna Wolska