Najlepsze plastry na pęcherze. Zobacz ranking TOP 4 produktów

9. 9. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania

Plastry stosowane na pęcherze potrafią uratować Twoje stopy, np. podczas wesela czy trekingu w terenie, kiedy niedopasowane buty lub długotrwała aktywność wpływają negatywnie na skórę. Zabezpieczają podrażnione miejsca, chroniąc ją przed nowymi otarciami. Zobacz ranking plastrów żelowych na pęcherze!

Czym się różnią plastry na odciski i plastry na pęcherze?

Bardzo często mylimy plastry na odciski i na pęcherze, a tak naprawdę to zupełnie różne produkty. Pęcherzami nazywa się odparzenia (potocznie zwane „bąblami”) w okolicy stopy.

Jak pisze nasza lekarz, Aleksandra Malewska:

„Pęcherze pojawiają się w miejscach, na które oddziałuje największy ucisk i tarcie, czyli na piętach i palcach.”

Dobre plastry na pęcherze, jak mówi nasz ekspert, powinny mieć opatrunek. W przeciwnym wypadku możesz ściągnąć go wraz ze skórą. Więcej na temat leczenia pęcherzy przeczytasz w artykule: Pęcherze na stopach − jak je prawidłowo leczyć? Opinia dermatologa!

Z kolei odciski, inaczej nagniotki czy modzele to narośnięta w jednym miejscu warstwa rogowa skóry. Naskórek w tym miejscu staje się twardy i nie złuszcza się. Jest to problem skórny, który leczy się (usuwa) inaczej niż pęcherze. Środki na odciski zabezpieczają nagniotek przed uciskiem. Najczęściej posiadają specyficzną dziurkę w opatrunku.

Najlepsze plastry na pęcherze − zestawienie TOP 4

1. Plastry żelowe Viscoplast

Pierwsze na mojej liście są produkty marki Viscoplast. Są poręczne, dobrze trzymają się skóry (są wodoodporne) i nie powodują dalszych odparzeń. Są niewidoczne na skórze, dlatego z powodzeniem możesz nakleić je na stopy do eleganckiego stroju (idealne na wesele).

Pamiętaj jednak, żeby regularnie zmieniać opatrunki – uszkodzona skóra musi często się wietrzyć, wtedy goi się najlepiej.

Plastry żelowe na pęcherze Viscoplast

2.Salvequick Foot Care Plastry na pęcherze

Wykonane są ze specjalnego, hydrokoloidalnego tworzywa. Zabezpieczają miejsce odparzenia na stopie i pomagają leczyć uszkodzenie skóry. A co najważniejsze, uśmierzają ból. Kiedy nakleisz je na bolesne miejsce, likwidujesz problem – możesz spokojnie nałożyć buta i nie będziesz czuć podrażniania pęcherza.

Plaster ten przyklejasz raz, aż do momentu, kiedy sam zacznie odchodzić ze skóry.

„Hydrokoloidalny plaster wchłania wilgoć ze skóry i rany, tworząc swoistego rodzaju poduszeczkę, która zmniejsza nacisk na skórę i zapobiega otarciom”

− przeczytać możesz na blogu Świat Dzikuski 26.

3.Wąskie plastry na pęcherze Compeed

Tu została zastosowana podobna technologia, hydrokoloidalnego materiału. To mój osobisty faworyt na tej liście. Niejednokrotnie uratowały moje stopy. Zawsze kiedy zakładam nowe buty, plastry te znajdują się w mojej torebce. Kiedy tylko czuję pierwsze obcieranie, naklejam je w newralgiczne miejsce i problem znika. Dobrze działają więc nie tylko na odparzenia, ale i zabezpieczają skórę przed ich powstawaniem.

4.Matopat Comfort Plus Plastry na pęcherze

Te plastry także posiadają warstwę hydrokoloidalną, która zabezpiecza podrażnioną skórę przed wilgocią. To pomaga w gojeniu się pęcherza. Zmienia się je tak często, jak to możliwe – bardzo ważne jest wietrzenie rany.

Nadają się oczywiście też w przypadku ochrony skóry przed obtarciami. Plastry są wodoodporne i dobrze trzymają się skóry. Nie przesuwają się i nie odklejają samoistnie.

Zobacz również plastry na odciski, zrogowacenia!

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Aleksandra Anna Wolska
  Aleksandra Anna Wolska
  Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Aleksandra Anna Wolska
  Aleksandra Anna Wolska
  Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
  Przeczytaj więcej od tego autora