Fryzura do spania na piękne włosy. Sprawdź jak je upinać!

30. 6. 2020 · 4 minuty czytania

Sprawdź, jaka fryzura najlepiej sprawdza się do spania? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego i jak upinać włosy!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Fryzura do spania na piękne włosy. Sprawdź jak je upinać!

Fryzura do spania to bardzo ważna kwestia. W trakcie snu podczas tarcia o poduszkę rozpuszczone włosy mogą się mierzwić, kołtunić i niszczyć. Dlatego właśnie włosomaniaczki zalecają m.in. zaplatanie włosów w luźny warkocz na noc. Zobacz, jaka jest najlepsza fryzura do spania, która sprawi, że obudzisz się ze sprężystymi i ładnie układającymi się włosami.

Kiedy śpisz, Twoje włosy są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W nocy, niektórzy ludzie mogą zmieniać nieświadomie pozycję nawet 30 razy! W czasie ruchu, Twoje włosy mogą trzeć o poduszkę i niszczyć swoją strukturę. Podczas snu włosy z łatwością mogą się plątać i tworzyć kołtuny. To właśnie dlatego spanie z rozpuszczonymi włosami nie jest zalecane. Może to powodować rozdwajanie się końcówek, łamanie i puszenie się. W czasie snu możesz też po prostu wyrywać sobie włosy.

Związanie włosów gumką nie jest też dobrym rozwiązaniem. Gumka sama w sobie niszczy włosy − łamie je i uszkadza ich strukturę. Szczególnie taka z metalową końcówką.

Warto też wiedzieć, że w nocy zachodzi wiele procesów regeneracyjnych w Twoim organizmie. Dotyczy to także włosów. To właśnie wtedy cebulki włosów najlepiej chłoną składniki odżywcze.

Kiedy zrobisz odpowiednią fryzurę do spania, następnego dnia obudzisz się z dobrze ułożonymi włosami, np. idealnymi lokami. I wcale nie musisz spać z niewygodnymi wałkami na głowie.

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Układanie włosów na noc

 

Najlepsza fryzura do spania − warkocz lub kok

Jaka fryzura, najlepsza do spania, polecana jest przez fryzjerów? Tak naprawdę rozwiązania są 2: luźne warkocze lub niedbałe koki. Związywanie włosów w kucyk (koński ogon) i tak naraża Twoje włosy na uszkodzenia mechaniczne i mierzwienie się. Dodatkowo, jak wspominałam, gumka do włosów nie jest najlepszym rozwiązaniem i przynosi więcej szkody niż pożytku.

Najlepsza fryzura do spania

1. Luźne warkocze do spania

Fryzjerzy polecają układanie włosów do spania w luźne warkocze. Zwróć uwagę, żeby spot włosów nie był zbyt mocny. Przed wykonaniem fryzury rozczesz włosy szczotką, najlepiej z naturalnym włosiem. Końcówkę warkocza możesz związać jedwabną tasiemką lub gumką bez metalowego elementu. Przed związaniem, same końcówki włosów możesz zabezpieczyć olejkiem, np. suchy olejek do twarzy oraz ciała i włosów Ziaja Cupuacu.

  Włosy możesz ułożyć w tradycyjny warkocz u podstawy głowy lub też warkocz dobierany (holenderski czy duński, francuski lub kłos). Jeżeli masz włosy średniej długości, możesz także zapleść symetryczne 2 dobierane warkoczyki. Rano, po rozpleceniu fryzury, Twoje włosy mogą być lekko falowane.

  Fryzura do spania warkocz

  2. Luźne koki

  Inną metodą układania włosów do snu są luźne koki. Staraj się jednak nie łamać włosów za bardzo. Delikatnie skręć je wokół własnej osi, a następie spleć obwarzanka. Włosy podepnij wsuwką. Czy będzie to wygodna fryzura do spania? Tak! O ile zrobisz to w odpowiedni sposób. Żeby kok nie gniótł Cię w nocy, najlepiej zepnij włosy bardzo wysoko, na samym środku głowy (na koronie).

  Ciekawy pomysł na fryzurę do spania podsuwa autorka bloga Blond Hair Care − opracowała ona tzw. kok na jednorożca. Jak go wykonać? Spuść głowę na dół i przerzuć wszystkie włosy. Następnie zwiń je w rulon i zacznij skręcać w obwarzanka na samym czubku głowy (tuż przy czole). To ciekawa i wygodna do spania fryzura.

  Fryzura do spania kok

  Włosy do spania − mokre czy suche?

  Jak pisałam w artykule: Mokre włosy na noc zdrowsze niż suszarka!?, spanie z mokrymi włosami ma swoich przeciwników i zwolenników. Z jednej strony, kiedy kładziesz się spać z mokrymi włosami możesz narażać się na rozwój drobnoustrojów na skórze. Z drugiej zaś − suszenie włosów suszarką przed snem może powodować uszkodzenia gorącym powietrzem.

  Powstaje więc pytanie, czy myć włosy przed snem, czy może lepiej pozostawić tę czynność na rano. To zależy od Twoich upodobań. Lepiej jednak położyć się do snu z włosami oczyszczonymi z całodziennych zanieczyszczeń. Staraj się używać lekkich szamponów oczyszczających, np. Lawendowy szampon do włosów Ziaja. Szampon przeznaczony jest przede wszystkim do włosów z tendencją do przetłuszczania się. Jednak nie zaszkodzi także włosom normalnym − jest delikatny dla włosów i dobrze oczyszcza skórę głowy. Przy włosach łamliwych i suchych sprawdzi się m.in. aktywny szampon restrukturyzujący do włosów suchych i zniszczonych Pharmaceris H H-Nutrimelin. A jeżeli chcesz nadać włosom więcej blasku polecam Ci naturalny szampon z propolisem Receptury Babuszki Agafii Szampon No. 4

  Mokre włosy na noc

   

  Po umyciu i wyschnięciu włosów, możesz nałożyć na nie olej. To zapobiegnie łamaniu i mierzwieniu się włosów podczas snu. Oczywiście, rano dobrze będzie ponownie umyć włosy. Tu sprawdzi się np. olej ze słodkich migdałów.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora