Najlepsza kuracja na wypadanie włosów. TOP 4 kosmetyków

14. 11. 2019 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
  • ranking
  • wypadanie włosów

Kuracja przeciw wypadaniu włosów pomoże Ci uporać się z przerzedzonymi włosami. Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Niedobór witamin i minerałów, stres, zmiany hormonalne. Z tym zjawiskiem trzeba walczyć szybko i zdecydowanie! Poznaj najlepsze kuracje na wypadanie włosów! Oto moje TOP 4.

Co zrobić, gdy wypadają włosy - domowe sposoby

Najlepsze, co możesz zrobić dla swoich włosów, to zadbać o nie od środka. Zróżnicowania dieta (bogata w witaminy i minerały), brak stresu i odpowiednia dawka snu to z pewnością pomoże Twoim włosom.

Do tego warto zastosować takie sposoby na wypadające włosy:

  • Siemię lnianie napar z siemienia możesz pić i nakładać go na włosy (np. z glutka lnianego zrobić sobie maskę na włosy)
  • Kozieradka napar z nasion kozieradki wcieraj w skórę głowy codziennie, a efekty naprawdę cię zaskoczą! Zobacz mój przepis na wcierkę z kozieradki: Włosy jak u Roszpunki! Domowa wcierka na porost włosów DIY
  • Pokrzywa liście pokrzywy (najlepiej świeżej, choć suszona też będzie dobra) zalej wrzątkiem, a potem po każdym myciu, płucz nim włosy!

Jeżeli domowe sposoby na wypadające włosy Cię zawiodły, warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki.

Preparaty na wypadające włosy - ranking

1.Seboradin FitoCell, serum-kuracja stymulująca odrost włosów

W czasie stresującego okresu sesyjnego na studiach, moje włosy miały tendencję do nadmiernego wypadania.  Dlatego zawsze po tym gorącym okresie, musiałam o nie specjalnie zadbać.

Żeby wzmocnić swoje włosy i stymulować ich wzrost, używałam właśnie ampułek Seboradin FitoCell. Po zużyciu całej kuracji na mojej głowie pojawiło się mnóstwo baby hair! Włosy na nowo odżyły, stały się gęste i bardziej błyszczące! Według mnie, to najlepsza kuracja na wypadające włosy.

Serum-kuracja stymulująca odrost Seboradin FitoCell

2.Seboradin FitoCell, maska-kuracja stymulująca odrost włosów

Kuracja Seboradin FitoCell nie tylko sprawi, że Twoje włosy staną się bardziej odżywione i ujarzmione. Z opinii blogerek wynika, że po jej zastosowaniu możesz spodziewać się sporo baby hair. Maska na pewno będzie świetnym uzupełnieniem serum-kuracji z tej samej serii.

Włosy nie wypadają bardziej, baby hair nadal są. Co jeszcze? Włosy przestały się łamać! Kiedy biorę do ręki kosmyk włosów, nie widzę rozdwojonych końcówek! Wow, naprawdę super. Przez to moje i tak gęste włosy dodatkowo się nie puszą.

pisze Aleksandra z bloga Make up.

Maska-kuracja stymulująca odrost włosów Seboradin FitoCell

3.Radical Med, kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet

Kuracja na wypadające włosy Radical działa na wielu płaszczyznach. Odżywia włosy, wzmacnia ich cebulki. Dzięki skrzypowi polnemu zapobiega wypadaniu włosów. Inne składniki aktywne (np. Pro-Hair Booster 4H) stymulują wzrost nowych włosów. Ja polecam z tej serii szampon na wypadające włosy. Opinie o serii Radical Med mówią same za siebie!

 Po około 1.5 tygodnia zauważyłam, że włosy podniosły się od nasady, stały się bardziej puszyste i miały więcej objętości wizualnie i namacalnie, efekt pogłębiał się aż do zakończenia kuracji i nadal jest widoczny

pisze Paulina, autorka Alterblog.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet Radical Med

4.Dermedic Capilarte, serum kuracja stymulująca wzrost włosów

Jako jeden z nielicznych produktów na rynku, Dermedic Capilarte hamuje produkcję hormonu odpowiedzialnego za skracanie się fazy wzrostu włosów. Polecany kobietom, które zmagają się z wypadaniem włosów po ciąży i osób, które mają bardzo wrażliwą skórę głowy. Ten produkt poleciła mi nasza blogowa mama, Agnieszka.

Jest to moim zdaniem najlepsza obecnie dostępna na rynku kuracja do zwalczania problemu nadmiernego wypadania włosów. Świetnie sprawdzi się u osób z wrażliwą skórą głowy, skłonną do podrażnień, ponieważ nie tylko z nimi walczy, ale również ich nie wywołuje

zachwala Ania z Kosmetyczna Strona Życia.

Serum kuracja stymulująca wzrost włosów Dermedic Capilarte

Serum to bardzo intensywna kuracja stymulująca wzrost cebulek włosów.
Kuracja przeciw wypadaniu włosów, odżywia i dotlenia cebulki i skórę.
Szampon stymulujący wzrost włosów, zawierający witaminy z grupy B.
Roślinny preparat, wzmacnia i chroni włosy, stymuluje ich wzrost.

Więcej artykułów na ten temat