Domowa maseczka z siemienia lnianego. Sprawdź przepis!

28. 2. 2019 · 3 minuty czytania

Siemię lniane dodaje się do licznych kosmetyków. Roślina zapewnia długotrwałe nawilżenia, a ponadto zatrzymuje procesy starzenia skóry. Sprawdź, jak wykonać z niej domową maseczkę!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Domowa maseczka z siemienia lnianego. Sprawdź przepis!

Maseczka, którą stosować możesz zawsze, niezależnie od rodzaju skóry? Tak! To banalnie prosta w wykonaniu, maseczka z siemienia lnianego! Maska z siemienia lnianego ma działanie silnie nawilżające skórę, a do tego napina ją i działa przeciwstarzeniowo. Moja wersja dodatkowo pomoże Ci nieco rozjaśnić skórę, szczególnie jeżeli masz problem z przebarwieniami od słońca. Zobacz, co może zdziałać maseczka z siemienia lnianego na twarz i jak ją wykonać.

Maseczka z siemienia lnianego − dla kogo?

Moja maseczka z siemienia lnianego jest dla... każdego! To nie żart, ani przechwałki! To po prostu wszechstronność zastosowania siemienia lnianego. Żel, który powstaje w wyniku gotowania siemienia lnianego, świetnie nawilża skórę. Maseczkę z siemienia lnianego możesz więc zastosować do przemęczonej i przesuszonej skóry po zimie. Zwłaszcza, że ma w sobie rewitalizującą witaminę C pochodzącą z cytryny.

Maseczka ta sprawdzi się także u osób z trądzikiem. Siemię lnianie i sam olej lniany, polecany jest właśnie do tego typu cery, bo wycisza stany zapalne i dobrze reguluje wytwarzanie sebum. Więcej o oleju lnianym pisała Natalia w swoim artykule: Olej lniany − kuracja kwasami omega-3.

Moja maseczka ma też działanie lekko rozjaśniające. Jeżeli masz więc problemy z przebarwieniami, zwłaszcza tymi słonecznymi, to będzie to strzał w 10.!

Siemię lniane polecane jest także do cery dojrzałej, bo dobrze napina skórę i przywraca jej jędrność.

Przepis na maseczkę z siemieniem lnianym

 

Maseczka z siemienia lnianego na twarz − jak działa?

W mojej maseczce są tylko 3 składniki. Jest banalnie prosta w przygotowaniu. Samo siemię lniane to fenomenalny produkt dla Twojej skóry, ale nie tylko. Sprawdź też maseczkę z siemienia lnianego na włosy i przepis na laminowanie włosów: Laminowanie włosów żelatyną czy siemieniem lnianym? Porównuję 2 domowe przepisy.

Siemię lniane to nic innego, jak nasiona lnu. Kiedy je zagotujesz, wypuszczą z siebie specyficzną galaretkę, która ma w sobie wiele dobrych składników odżywczych. Zawiera w sobie lignany, czyli substancje, które działają zarówno antyoksydacyjnie, jak i przeciwstarzeniowo. A to dlatego, że należą do grupy fitoestrogenów, które mają zdolność wpływania na kobiecą gospodarkę hormonalną. Siemię lniane dobrze nawilża skórę i sprawia, że jest jedwabiście gładka. Zawiera w sobie też witaminę E.

Siemię lniane zawiera też w sobie wiele NNKT: omega-3, omega-6 i omega-9. Może być dlatego z powodzeniem stosowane do skóry trądzikowej, bo wycisza stan zapalny i przywraca skórze właściwą gospodarkę wodną.

Siemię lniane w kosmetyce

 

Do mojej maseczki dodałam odrobinę cytryny. Cytryna to nie tylko świetne źródło witaminy C, która naturalnie rozświetla i rewitalizuje skórę, ale także ma właściwości rozjaśniające. Sama stosuje taką właśnie wersję żelu z siemienia lnianego na twarz, żeby pozbyć się przebarwień od słońca. Ale uważaj! Cytryna może podrażnić skórę. Dlatego, jeżeli masz bardzo wrażliwą cerę, lepiej dodaj jej mniej, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Cytryna do domowej maseczki

Maseczka z siemienia lnianego − przepis

Do przygotowania maseczki z siemienia lnianego będziesz potrzebować:

  • 4 łyżki zmielonego siemienia lnianego
  • 1/2 szklanki ciepłej wody
  • Sok z 1/2 cytryny

1. 4 łyżki siemienia lnianego zalej 1/2 szklanki ciepłej wody.

2.Odstaw do przestygnięcia.

3.Kiedy siemię lniane zacznie przypominać konsystencją kisiel i będzie ostudzone, dodaj sok z 1/2 cytryny.

4. Całość wymieszaj.

5.Nałóż maskę na twarz na 20 minut. Następnie zmyj letnią wodą.

Maskę stosuj 2 razy w tygodniu.

    Więcej artykułów na ten temat

    • Domowy peeling kawowy na cellulit

      Domowy peeling kawowy na cellulit

      · 4 minuty czytania
      Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!
    • Świeca zapachowa przeznaczona do masażu cieszy się ogromną popularnością. Po zetknięciu z ciałem zaczyna się rozpuszczać, pozostawiając przyjemny zapach. Sprawdź, jak ja wykonać!
    • Szukasz dobrego kosmetyku do golenia? Możesz stworzyć go sama. Sięgnij po masło shea olej kokosowy i olej ze słodkich migdałów. Sprawdź szczegóły naszego przepisu!
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora