Joga twarzy - sposób na zmarszczki i drugi podbródek

16. 6. 2020 · Aleksandra Anna Wolska · 5 minut czytania
  • codzienna pielęgnacja

Joga twarzy poprawia owal twarzy, zapobiega zmarszczkom, a nawet likwiduje niektóre z nich, redukuje drugi podbródek. Regularnie wykonywane ćwiczenia twarzy mogą pobudzić mikrokrążenie krwi i limfy, co przyczynia się do oczyszczenia organizmu. Sprawdź, jak wykonać podstawowe ćwiczenia jogi twarzy.

Joga twarzy − co to jest?

Joga twarzy opiera się na holistycznej nauce Wschodu. Samo słowo joga można interpretować, jako ujarzmienie i opanowanie własnego umysłu i ciała.

Joga twarzy oznacza jednak przede wszystkim system ćwiczenia mięśni twarzy, który dobrze wpływa na mięśnie mimiczne. Dodatkowo pobudza krążenie krwi i limfy w tych obszarach Twojego ciała, a dzięki temu pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.

Joga twarzy

Ćwiczenie jogi twarzy nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy, że w ciągu dnia poświęcisz ćwiczeniom 10 lub 15 minut. Efekty niektórych ćwiczeń poczujesz i zobaczysz już po 2 − 3 tygodniach.

Jogę twarzy wykonywać może każdy − niezależnie od płci czy wieku. Wprowadzenie jej do codziennej rutyny z pewnością poprawi Twoje samopoczucie i świetnie wpłynie na Twoją cerę.

Joga twarzy − efekty

Dlaczego joga twarzy daje efekty? Jeżeli chcesz utrzymać mięśnie, np. nóg czy brzucha w dobrej kondycji, ćwiczysz je. Tak samo jest z mięśniami twarzy. Kiedy chcesz ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy, warto regularnie wykonywać ćwiczenia wzmacniające. Wyćwiczone mięśnie twarzy pozostają sprężyste, bardziej napięte i lepiej wypełniają skórę na buzi.

Dlatego właśnie, przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń, skóra na twarzy jest bardziej napięta. Poprawa krążenia pomaga odzyskać zdrowy i promienny koloryt. Mobilizacja limy sprawia też, że worki i cienie pod oczami znikają. Bardzo ważne jest także to, że ćwiczenie mięśni twarzy pomaga pozbyć się 2 podbródka. Oczywiście najlepiej jest połączyć to ze zdrową i zbilansowaną dietą.

Joga twarzy działa też prewencyjnie m.in. na wiotkość skóry i zmarszczki. W niektórych przypadkach redukuje też zmarszczki mimiczne.

W skrócie: ruch to zdrowie! Także jeżeli chodzi o twarz!

pobudzenie krążenia skóry twarzy

Joga twarzy − ćwiczenia

1. Rozgrzewka

Jogę twarzy zacznij od rozgrzewki. Przygotuj się i usiądź wygodnie lub połóż się. Ułóż kręgosłup w neutralnej pozycji.

Zamknij oczy i powoli stopniowo, skoncentruj się na swoim mięśniach. Staraj się je rozluźniać od twarzy aż po same czubki palców stóp. Niech Twoja świadomość podąża za tym.

Krem przeciwzmarszczkowy 50+ do dojrzałej cery zawierający witaminy.
Krem przeciwzmarszczkowy zmniejszający zmarszczki i otwarte naczynka.
Krem przeciwzmarszczkowy przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry.

 

Bardzo delikatnie zacznij poruszać szczęką w lewo i w prawo. Stopniowo zwiększaj zakres ruchu. Pamiętaj, że ruchy te nie powinny być wymuszone. Jeżeli czujesz blokadę, nie staraj się za wszelką cenę jej pokonać.

W jodze najważniejszy jest oddech. Staraj się go wyrównać. Wsłuchaj się w swoje ciało. Bierz wdech powoli licząc do 4, a następnie wydychaj powietrze w tym samym tempie.

Joga twarzy − ćwiczenia

2. Joga twarzy − ćwiczenie − duże „O”

Jednym z podstawowych ćwiczeń jogi twarzy jest wykonywanie dużego „O”. Ułóż mięśnie twarzy, jak do wypowiadania „o”. Przeciągaj samogłoskę, czyli przytrzymaj twarzy w tych ruchu przez kilka sekund. Zwróć uwagę, żeby nie robić zbyt dużego dzióbka, bo może on powodować tzw. zmarszczki palacza, czyli pionowe kreski wokół ust.

Jak radzi Marta Kucińska z bloga Joga Piękna, przy ćwiczeniu dużego „O” możesz jednocześnie mrużyć oczy, żeby pobudzać także do pracy pozostałe partie twarzy.

3. Joga twarzy − podbródek

Żeby popracować nad drugim podbródkiem, przekręć głowę w lewo i zadrzyj podbródek do sufitu. Następnie otwórz usta i dociągnij język do podniebienia. Wróć do neutralnej pozycji i tę samą sekwencję wykonaj po drugiej stronie.

joga twarzy podbródek

4. Joga twarzy − worki pod oczami

Czy wiesz, że odpowiednimi ćwiczeniami możesz też poradzić sobie z workami pod oczami. Tu całą swoją pracę wykonujesz wzrokiem. Trzymaj głowę w neutralnej pozycji i spójrz jak najdalej w prawo. Wróć do neutralnej pozycji i spójrz w lewo. W każdej pozycji wytrzymuj 5 − 10 sekund.

joga twarzy na zmarszczki

Joga twarzy na zmarszczki?   

Czy joga twarzy może pomóc na zmarszczki? Oczywiście, że tak. Weź jednak pod uwagę, że te już nabyte trudno będzie zlikwidować całkowicie. Joga twarzy to doskonała metoda działania profilaktycznego. Nie spoczywaj także na laurach w kwestii pielęgnacji skóry. Pamiętaj! Joga twarzy to świetne uzupełnienie codziennego dbania o cerę, jednak nie zastąpi właściwego nawilżenia skóry czy pobudzania komórek do produkcji kolagenu i elastyny.

Kiedy chcesz przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, stosuj regularnie kosmetyki z retinolem (np. krem przeciwzmarszczkowy 2 stopnia, Dr Irena Eris Clinic Way Rewitalizacja retinoidalna) czy kwasem hialuronowy (np. krem przeciwzmarszczkowy Dr Irena Eris Clinic Way Hialuronowe Wygładzenie). Produkcję naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze pobudzi m.in. Padinami, który wchodzi w skład Nuance Magical Supreme Lifting Multi-Active na noc.

Zwróć też uwagę, że skóra zachowuje odpowiednią jędrność i elastyczność, kiedy jest dobrze nawodniona. Olejek kameliowy i masło bambusowe zastosowane w serum do wszystkich typów cery Nuance Anti-Ageing Complex, wzmocni barierę hydrolipidową i zatrzyma w skórze wilgoć.

Krem liftingująco-odżywczy z matrykinami do twarzy, szyi, dekoltu.
Krem z peptydami i witaminą C, koryguje zmarszczki, stymuluje odnowę.
Przeciwzmarszczkowy jaśmin w kremie 50+ do twarzy i szyi na dzień.
Krem przeciwstarzeniowy z argininą i seryną, ma właściwości kojące.

Więcej artykułów na ten temat