Sposoby na dolegliwości bólowe

  (65)

Dolegliwości bólowe znacznie utrudniają funkcjonowanie, uniemożliwiając wykonywanie prostych czynności. Żeby zmniejszyć uciążliwe objawy, warto sięgnąć po odpowiednie leki. Czym kierować się przy ich wyborze? Skąd się bierze ból? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku. Artykuły publikowane na blogu Dr. Max w kompleksowy sposób poruszają ważne zagadnienia, a przy ich opracowywaniu bierzemy pod uwagę aktualne doniesienia naukowe.

Jak uśmierzyć ból? Przeczytaj wskazówki z naszego bloga!

W naszym poradniku zdradzamy, jak powstaje ból. Tłumaczymy, z czego wynikają przykre dolegliwości i podpowiadamy, jak im przeciwdziałać. Leki dobiera się w zależności od potrzeb. W naszych artykułach opisujemy m.in.:

  • Paracetamol o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Substancja wyróżnia się bezpieczeństwem stosowania, dlatego zaleca się ją w przypadku dzieci i seniorów,
  • Ibuprofen – działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a ze względu na właściwości przeciwzapalne rekomenduje się go przy bólach kostno-stawowych,
  • Kwas acetylosalicylowy (inaczej aspiryna) – wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, składnika nie podaje się dzieciom poniżej 12 roku życia.

Poznaj domowe sposoby na ból!

Na naszym blogu nie tylko wyjaśniamy, co to jest ból, ale również tłumaczymy, jak sobie z nim radzić. Podpowiadamy, na co pomagają kompresy rozgrzewające lub chłodzące. Nasze porady dotyczą także olejków eterycznych. Udowadniamy, że można po nie sięgać w celu łagodzenia dolegliwości bólowych. Piszemy ponadto, kiedy zdecydować się na hydroterapię lub masaż mięśni, a dodatkowo uzasadniamy, dlaczego mięta lub imbir łagodzą migrenę.

Zadbaj o profilaktykę. Sprawdź nasze porady!

Aby uniknąć bólu, warto zadbać o aktywność fizyczną i starannie skomponowaną dietę, ponieważ nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko chorób kostno-stawowych. Dodatkowo należy zatroszczyć się o odpowiednią długość snu i unikanie stresu. Warto zrezygnować też z alkoholu lub papierosów. Jeśli dolegliwości bólowe mają przewlekły charakter, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Zaburzenia mogą świadczyć o rozwoju poważnej choroby. Więcej wskazówek na ten temat poznasz, czytając nasz blog.

Przeczytaj też