Jak działają kosmetyki ujędrniające brzuch? Co w nich siedzi?

16. 9. 2017 · Aleksandra Anna Wolska · 6 minut czytania
  • codzienna pielęgnacja
Jak działają kosmetyki ujędrniające brzuch? Co w nich siedzi?

Kosmetyki ujędrniające skórę nie działają od razu. Aby odbudować włókna kolagenowe w skórze potrzeba determinacji i czasu. Istnieją jednak kremy „wysmuklające i wygładzające” skórę zaraz po nałożeniu. Jak to się dzieje? Nim ocenisz skuteczność działania kosmetyków ujędrniających, sprawdź ich skład i oceń czy mają szansę działać na dłużej, czy ich efekt utrzyma się tylko do pierwszego spotkania z wodą. Specjalnie dla Ciebie sprawdziłam co siedzi w kosmetykach ujędrniających i oceniłam, które związki chemiczne mają szansę pomóc Ci skutecznie ujędrnić skórę brzucha.

Z natury jestem potwornym sceptykiem i raczej nie ufam reklamie, czy zapewnieniom producentów o niezwykłej skuteczności kremów, maseczek albo tabletek na odchudzanie. Dlatego też nim zdecyduje się na zainwestowanie swoich pieniędzy w kosmetyki, czy zabiegi dermatologiczne, najpierw sama dochodzę po nitce do kłębka, wykorzystując próbki i zbierając opinie, co może naprawdę działać na mój organizm.

Masz dość sloganów: „najskuteczniejszy krem ujędrniający”, „szczupła sylwetka w 7 dni” czy „jedyne skuteczne narzędzie w walce z cellulitem”? Ja tak! Dlatego też postanowiłam wziąć pod lupę skład kosmetyków ujędrniających do skóry brzucha i odnaleźć składniki aktywne, które faktycznie mogą pomóc w przywróceniu skórze elastyczności.

Dlaczego skóra na brzuchu wiotczeje?

Jest kilka głównych przyczyn wiotczenia skóry na brzuchu:

  • ciąża,
  • intensywne odchudzanie,
  • zaburzenia w gospodarce hormonalnej,
  • czy też po prostu naturalne starzenie się skóry.

brzuch

O tym, czy skóra jest jędrna i leży na Tobie jak rękawiczka, decydują fibroplasty, czyli komórki produkujące białka, które wchodzą w skład m.in. włókien kolagenowych, sprężystych i retikulinowych. Te trzy składniki tworzą w skórze konstrukcję odpowiedzialną za jej właściwe napięcie i elastyczność. Tak więc, to czy skóra jest jędrna, zależy od tego, czy fibroplasty produkują odpowiednią ilość białek i czy produkują je w odpowiednim tempie, aby na bieżąco uzupełniać braki w strukturze włókien skóry.

Zaburzenia działania fibroplastów są jedną z biologicznych przyczyn utraty jędrności skóry. Ale nie jedyną.

Bardzo ważnym składnikiem Twojej skóry są włókna kolagenowe. Ich wielkim wrogiem są wszelkie cukry, które niszczą ich strukturę. Można więc powiedzieć, że dieta bogata w cukier, przyczynia się bezpośrednio o utraty jędrności skóry.

Jak powinny działać kosmetyki ujędrniające skórę brzucha?

Proces tworzenia białek przez fibroplasty odbywa się zasadniczo w skórze właściwej. Dlaczego ważne jest, abyś o tym pamiętała? Bo to jest klucz do odczytywania składu kosmetyków ujędrniających!

Kosmetyki ujędrniające powinny mieć zdolność do przenikania przez warstwę naskórka, aż do skóry właściwej, gdzie odbywa się budowa włókien odpowiadających za naturalne napięcie Twojej skóry.

Jeżeli cząsteczki substancji aktywnych znajdujących się w kosmetykach są zbyt duże lub nie mają możliwości dostania się do skóry właściwej, ich działanie na pewno nie będzie długotrwałe.

Istnieje jeszcze inny sposób na wygładzanie skóry brzucha przez kosmetyki ujędrniające. Preparaty te bardzo często zawierają silikony i składniki, które dają powierzchowny i natychmiastowy efekt wygładzenia. Niestety, takie „wygładzacze” działają tylko do momentu zmycia ich ze skóry. Choć przyznać trzeba, że w tym czasie dość dobrze napinają skórę.

Preparaty ujędrniające brzuch - co się w nich znajduje?

Oprócz substancji silikonowych, powodujących natychmiastowe i efektowne ujędrnienie skóry, w preparatach poprawiających kondycję skóry brzucha może znaleźć się kilka innych składników.

Oto, co może siedzieć w Twoim kremie ujędrniającym brzuch:

Opakowanie ma znaczenie!

Czy wiesz, że sposób opakowania kosmetyku (i to każdego!) ma znaczenie nie tylko ze względu marketingowego? Dokładnie tak! Według dermatologów, przechowywanie mieszanki substancji aktywnych, które mają działać na naszą skórę, jest bardzo istotne.

Kupując krem, zwracaj uwagę, aby był szczelnie zamknięty w opakowaniu z pompką lub też w tubce. W ten sposób substancje czynne chronione są przed dostaniem się do nich powietrza i nie utleniają się. Gdy tlen dostaje się do kremu, zawarte w nim związki chemiczne mogą wchodzi w reakcje z tlenem lub innymi składnikami powietrza. W ten sposób krem może zmienić swój oryginalny skład, a co za tym idzie i skuteczność działania.

Jak wspomóc ujędrnianie skóry na brzuchu?

Czy po stosowaniu kremów ujędrniających możesz podziewać się efektu WOW?

Oczywiście zależy to od Twoich indywidualnych oczekiwań, ale i uwarunkowań biologicznych. Krem ujędrniające mogą dawać zadowalające efekty, tylko wtedy, gdy narzucisz sobie żelazną rutynę w ich stosowaniu. Najlepiej rób to dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

Truizmem będzie także powiedzenie, że same kremy, bez odpowiedniego trybu życia nie zdziałają cudów. Spróbuj więc utrzymać racjonalną dietę bogatą w witaminę E, a także regularnie wzmacniaj mięśnie brzucha specjalnymi ćwiczeniami

Ale działa to w dwie strony. Regularne stosowanie kremów ujędrniających zdecydowanie wspomoże i przyspieszy efekty kuracji odchudzającej.

Więcej artykułów na ten temat

Aleksandra Anna Wolska