Olej rycynowy na paznokcie − sposób na regenerację płytki po hybrydzie?

30. 12. 2018 · 4 minuty czytania

Olej rycynowy stanowi wyjątkowe źródło witamin i minerałów, dlatego często dodaje się go do kosmetyków. Substancja wspomaga regenerację pytki paznokciowej. Dowiedz się więcej!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Olej rycynowy na paznokcie − sposób na regenerację płytki po hybrydzie?

Olej rycynowy świetnie sprawdza się przy wzmacnianiu włosów i paznokci. Być może znasz popularny sposób na wzmocnienie rzęs za pomocą oleju rycynowego. Ale czy wiesz, że olej rycynowy możesz stosować także do wzmocnienia płytki paznokciowej? Zobacz, jakie efekty daje stosowanie oleju rycynowego na paznokcie.

Jak stosować olejek rycynowy na paznokcie? 3 niezawodne sposoby

Przede wszystkim regularnie! Tylko systematyczne nakładanie olejku rycynowego na paznokcie przyniesie widoczne efekty w najkrótszym czasie. A jak dokładnie stosować olejek rycynowy na paznokcie? Weź pod uwagę, że olej rycynowy jest dość ciężki i gęsty. Ta cecha oleju może przeszkadzać w nakładaniu go na włosy (trudno go z nich zmyć, a co więcej ciężki olej rycynowy może obciążać włosy). Jednak przy nakładaniu go na skórę i paznokcie gęsty olejek dobrze się sprawdza. Taka konsystencja sprawia, że wcierać możesz go w płytkę paznokcia niczym krem.

Sprawdź też kosmetyki do rąk i paznokci.

olejek rycynowy na paznokcie jak stosować

Jak więc używać olejku rycynowego na paznokcie? Oto 3 sprawdzone sposoby:

1. Mocz paznokcie w oleju rycynowym

Olejek rycynowy możesz lekko podgrzać w garnku. Pamiętaj jednak, żeby nie dopuścić do jego wrzenia. Wiele substancji, także organicznych olejów, może zmienić swój skład chemiczny pod wpływem działania ciepła. Staraj się więc podgrzać olejek do przyjemnej temperatury ok. 30 stopni C. Rozgrzany olejek rycynowy jest bardziej rzadki i lepiej wchłania się w paznokcie i skórki. Następnie przelej olejek do miseczki i zamocz w nim paznokcie na ok. 15 − 20 minut. Po tym czasie, resztki olejku dobrze wetrzyj w skórki i płytkę paznokcia. Taką kąpiel możesz wykonywać codziennie (lepszy efekt) lub kilka razy w tygodniu.

Ale uważaj! Przed przygotowywaniem jedzenia czy kontaktem dłoni z ustami, dobrze umyj ręce. Olejek rycynowy ma przede wszystkim działanie przeczyszczające. I choć śladowe jego ilości na paznokciach nie powinny wyrządzić Ci krzywdy, lepiej chuchać na zimne i zabezpieczyć się przed niechcianą przygodą.

Sprawdź też kremy do rąk.

2. Wcieraj olejek w paznokcie przed snem

Olejek możesz też używać jak serum do paznokci i skórek. Wystarczy, że rozetrzesz kroplę olejku w na każdym paznokciu. Olejek możesz używać zarówno do paznokci u rąk, jak i u nóg. Pamiętaj, żeby olejek także dobrze wetrzeć w skórki koło paznokci. W ten sposób je zmiękczysz, a jeżeli odsuwasz skórki, będzie Ci je łatwiej odsunąć. Smaruj paznokcie olejkiem codziennie, a efekty jego działania zobaczyć będziesz mogła już po 2 tygodniach.

jak stosować olejek rycynowy na paznokcie

 

3. Dodaj olejek rycynowy do maski

Olejek rycynowy jest dość gęsty. Możesz go dodać do przygotowanej w domu samodzielnie maski na paznokcie. Wystarczy, że do oliwy z oliwek i żółtka jajka dodasz kilka olejku rycynowego. Taką maskę możesz położyć na całe dłonie. Następnie wsuń ręce w bawełniane rękawiczki i pozostaw na noc. Rano obudzisz się z jedwabiście gładkimi dłońmi i dobrze odżywionymi, lśniącymi paznokciami. Taką maskę możesz nakładać na dłonie raz w tygodniu.

Sprawdź też serum i kuracje do rąk.

  Jak wypływa olejek rycynowy na paznokcie? Efekty działania

  olejek rycynowy butelka

   

  Olejek rycynowy sprawia,  że płytka paznokcia jest wyraźnie wzmocniona. Paznokcie nie łamią się i nie kruszą. Mniej widoczne stają się też skórki wokół paznokci. To, co zauważalne jest na pierwszy rzut oka to to, że paznokcie pięknie błyszczą, jak gdyby były pokryte odżywką w lakierze lub były dobrze wypolerowane.

  Kiedy paznokcie są dobrze odżywione, znacznie szybciej rosną. Przede wszystkim dlatego, że się nie łamią. Wzrost paznokcia może być też przyspieszony przez witaminy i minerały, jakie znajdują się w olejku rycynowym. Dodatkowo, kwasy tłuszczowe sprawiają, że paznokcie stają się bardziej elastyczne. Olejek taki możesz stosować także jako kuracja regeneracyjna, np. po ściągnięciu hybrydy czy tipsów.

  Sprawdź też odżywki do paznokci.

  Jakie właściwości ma olej rycynowy? Bogactwo witaminy A i E

  Bardzo często podkreśla się jedną, ogromną zaletę oleju rycynowego: jest on niezwykle tani. Buteleczka olejku rycynowego, który starczy Ci na kilka miesięcy kosztuje zaledwie ok. 4 zł. Możesz dostać go w każdej aptece. Najczęściej jako lek na przeczyszczenie. Olej rycynowy stosuje się jednak także w medycynie do innych celów. Jeżeli posmarujesz nim bolące skronie lub okolice krzyża, uśmierzy ból.

  Olejek rycynowy działa też bardzo dobrze na włosy i paznokcie. Dzięki NNKW, czyli kwasom Omega, dobrze natłuszcza paznokcie, włosy i skórę. Jak już wspomniałam, bardzo często stosuje się go do pielęgnacji rzęs. Pobudza on bowiem cebulki włosów do pracy, przez to włosy szybciej rosną i stają się grubsze. Olejek rycynowy ma też właściwości regeneracyjne na skórę. A to wszystko dzięki zawartości witaminy A i E.

  olejek rycynowy właściwości

   

  Jeżeli masz problem z rozdwajającymi się, łamliwymi i kruchymi paznokciami, zastosuj olejek rycynowy na paznokcie. Jak stosować ten specyfik? Wybierz odpowiednią dla siebie formę: kąpiel w olejku, maska z olejkiem rycynowym czy też olejek jako serum. Pamiętaj, że najlepsze efekty zobaczysz, jeżeli będziesz stosować go regularnie.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Aleksandra Anna Wolska
   Aleksandra Anna Wolska
   Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
   Przeczytaj więcej od tego autora