Ranking plastrów na odciski, które przyniosą Ci ulgę [TOP 4]

29. 5. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 4 minuty czytania
Ranking plastrów na odciski, które przyniosą Ci ulgę [TOP 4]

Niewygodne obuwie może sprawić ogromny ból. Czasem, przez długotrwały ucisk na konkretne miejsce na stopie, możesz dorobić się nawet odcisków. Jest na to jednak prosty sposób! Wystarczy, że zastosujesz najlepsze plastry na odciski. Jakie? Sprawdź mój ranking!

Skąd się biorą odciski?

Kobiety potrafią zgotować sobie butami prawdziwe piekło dla stóp. Chociaż temat odcisków nie jest też obcy panom. Czym są odciski? To zgrubienie nawarstwiającej się skóry, które powstaje przez długotrwały ucisk. Możesz mieć z nim do czynienia, np. jeżeli chodzisz w za małych butach.

Przyczyny powstawania odcisków

Całe szczęście odciski są w dość łatwo uleczalne. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zareagować. Przy leczeniu odcisków ważne jest, żeby zmniejszyć ucisk na zamianę na stopie. Pomocne są tu plastry na odciski z poduszką. Dzięki specjalnemu kształtowi plastrów odcisk nie ma styczności z butami, a skóra w tym miejscu nie jest uciskana.

Często do leczenia odcisków stosuje się kwas salicylowy, który delikatnie rozpuszcza zgrubiały, zrogowaciały naskórek odcisku.

Opinie blogerek na temat plastrów na odciski

1.Wodoodporne plastry Scholl

Czy masz czasem wrażenie, że nawet po założeniu opatrunku na odcisk, dalej czujesz, że odciski boli? To pewnie dlatego, że mimo zabezpieczenia odcisku plastrem, podrażniona skóra cały czas jest uciskana. Produkty Scholl radzą sobie z tym problemem − mają kształt miękkiej poduszki na odciski, przez co skóra jest dodatkowo chroniona. Poza tym są nasączone kwasem salicylowym, który zmiękcza odcisk, a stopy szybciej dochodzą do siebie.

„Moja wersja teoretycznie przeznaczona jest na pęcherze na palcach, ale jeśli trafi Wam się bąbelek na pięcie to też dają radę!”

− pisze autorka bloga Kaczka z piekła rodem.

Scholl, Wodoodporne plastry

2.Plastry z kwasem salicylowym Compeed

Są tylko dwie opcje: albo moje stopy są tak wrażliwe, albo absolutnie wszystkie buty od pierwszego założenia robią mi na nogach potworne kuku. Pęcherze, krew, zdarta skóra − znam to wszystko. Czasem na małym palcu robi mi się odcisk.

Najgorsze jest to, że po takim urazie ciężko dobrać odpowiednie plastry, które: po pierwsze będą dobrze trzymać się na stopie, po drugie − będą chronić skórę przed dalszymi urazami.

Poszłam więc do apteki, a tam miła pani poleciła mi coś, co nazwała "aktywnymi plastrami na odciski" (i coś jeszcze, ale o tym w punkcie nr 3). Okazało się, że były to plastry z kwasem salicylowym od Compeed. Nałożyłam je na stopy i... poczułam niebiańską ulgę. Jakbym miała na stopach nową skórę. Plaster bardzo dobrze przylegał do skóry − nie marszczył się i nie zwiał. Po kilku dniach miałam już nową skórę na małym palcu.

Compeed, plastry na odciski

3.Salvequick Corn

Jak wspomniałam, kolejnymi plastrami, które poleciła mi farmaceutka były plastry na odciski Salvequick Corn. Oczywiście w akcie desperacji kupiłam obydwie paczki. Całe szczęście te, zostały mi na kolejną, nową parę butów, którą trzeba było rozchodzić. Te plastry też zawierają w sobie kwas salicylowy, przez co szybciej goi się odcisk. Przypomina on tradycyjny plaster opatrunkowy, ma tylko wyciętą okrągłą poduszeczkę, w którą trzeba umieścić odcisk.

Salvequick Corn

Produkt dobrze się spisał przy odcisku − plastry nie przesuwały się i zabezpieczały miejsce urazu na stopie (a dokładnie na podbiciu).

4.Nawilżające plastry Compeed

Te plastry także świetnie sobie radzą z odciskami i zabezpieczają skórę przed dalszym uszkodzeniem. Co więcej, śmiało możesz zastosować je też na pęcherze. Można więc powiedzieć, że są to także plastry na pęcherze. Opinie na temat tego produktu są w sieci bardzo pozytywne. A ja to potwierdzam. Świetnie działają − dobrze dopasowują się do butów, są niewidoczne i nic w nich nie czuć. Są moim absolutnym must have na weselach i innych imprezach tanecznych.

„Plastry Compeed przyklejone na pęcherze łagodzą ich ból i osłaniając uszkodzoną skórę przed otarciami i uciskiem obuwia. Do tego są koloru skóry i doskonale się w nią wtapiają sprawiając, że plaster jest właściwie niewidoczny”

− opisuje działanie plastrów autorka bloga Przystanek uroda.

Nawilżające plastry Compeed

Aleksandra Anna Wolska