Najlepsze plastry na odciski — ranking produktów

25. 5. 2022 · Sandra Słuszewska · 3 minuty czytania
 • ranking

Niewygodne obuwie może być powodem bólu stóp. Długotrwały ucisk na konkretne miejsce często skutkuje pojawieniem się odcisków. W takiej sytuacji warto zorientować się, jakie preparaty mogą przynieść ulgę. Należą do nich przede wszystkim specjalne plastry. Jakie? Sprawdź ranking najlepszych plastrów na odciski!

Plastry na odciski — ranking

Dobre plastry na odciski przyczyniają się do zmniejszenia ucisku oraz chronią zgrubienie przed bólem, który może się pojawiać w trakcie noszenia obuwia. Za sprawą składników aktywnych, takich jak kwas salicylowy lub mlekowy korzystnie działają na tego typu problem, przede wszystkim zmiękczając i nawilżając skórę. To ułatwia pozbycie się odcisku na stopie. Warto zatem sięgnąć po któryś z polecanych poniżej plastrów.

1. Plastry na odciski z kwasem salicylowym Dr. Max

Plastry Dr. Max przynoszą natychmiastową ulgę. Noszenie ich przez dłuższy czas odcina dostęp powietrza, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka. Proces ten sprawia, że skóra lub zrogowaciałe skupisko komórek ulega zmiękczeniu, co ułatwia ich usunięcie. Dodatkowo eliminację problemu wspiera masa wypełniająca pierścień, która zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy, a także saponiny, terpeny i balsam kopaiwa. Składniki aktywne obecne w plastrach zmiękczają naskórek. Lanolina, która jest emulgatorem, dobrze przenika w głąb skóry i reguluje gospodarkę wodną.

2. Plastry na odciski Compeed

To bardzo dobre plastry na odciski, które dodatkowo nawilżają bolące miejsce. Ceni się je z tego względu na dopasowywanie się kształtem do skóry. Plastry Compeed są oparte na technologii hydrokoloidowej (czyli na gojeniu się ran w wilgotnym środowisku). W ich składzie znajdziemy kwas salicylowy zmiękczający odcisk, dzięki czemu w łatwy sposób można go usunąć. Co ważne, plaster utrzymuje się na miejscu nawet kilka dni, jednak zaleca się wymianę na świeży co 24 godziny.

3. Plastry na odciski z kwasem salicylowym Langsteiner

W skład plastrów Langsteiner wchodzą m.in.: kwas salicylowy, kwas mlekowy, lanolina, wosk pszczeli żółty, żywica świerkowa, kopolimer etylenu i octanu winylu. Kwas salicylowy działa antybakteryjnie, antygrzybiczo i przeciwzapalnie, a kwas mlekowy wykazuje właściwości złuszczające, co wspiera usuwanie odcisków. Z kolei wosk pszczeli działa nawilżająco oraz dociera do głębszych warstw skóry.

4. Plastry na odciski z kwasem salicylowym Viscoplast

Plastry zawierają kwas salicylowy, który utrzymuje odpowiednie pH i wilgotność. Zmiękczanie zrogowaciałej skóry ułatwia jej usuwanie, a zatem również eliminację odcisków. Ponadto plastry chronią przed powstawaniem nowych otarć i zabezpieczają przed bolesnym uciskiem za sprawą ochronnego pierścienia. Co więcej, można je stosować profilaktycznie, a używanie niewidocznych na skórze plastrów zwiększa komfort chodzenia.

5. Plastry na odciski z kwasem salicylowym Pasocare

Plastry Pasocare również są polecanym produktem na odciski na stopie. Dzięki pierścieniowi, który otacza odcisk, ból zostaje zminimalizowany. Ponadto taka formuła chroni przed podrażnieniami mechanicznymi. Dodatek kwasu salicylowego ułatwia usunięcie odcisku poprzez działanie zmiękczające. Warto również wspomnieć o tym, że są odporne na wilgoć.

Dlaczego warto używać plastrów na odciski?

Najlepsze plastry na odciski są wygodnym sposobem na ich usunięcie zgrubień oraz złagodzenie bólu. Przede wszystkim warto ich używać z tego względu, iż zawierają składniki zmiękczające skórę i ułatwiające eliminację problemu, jakim jest odcisk na stopie. Dodatkowo np. kwas salicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne i antygrzybicze, co dodatkowo chroni dane miejsce przed infekcją. Ponadto plastry dopasowują się do skóry, dzięki czemu nie ograniczają komfortu podczas chodzenia. Należy pamiętać, aby przed ich użyciem umyć i dokładnie osuszyć stopę, aby móc cieszyć się zamierzonym efektem.

Więcej artykułów na ten temat

 • Ranking kremów do cery wrażliwej – nasze TOP 6!

  Ranking kremów do cery wrażliwej – nasze TOP 6!

  · 5 minut czytania
  • ranking
  • cera wrażliwa
  Twoim problemem jest zaczerwieniona, podrażniona i sucha skóra twarzy? Sprawdź nasz ranking kremów do cery wrażliwej i wybierz sprawdzony kosmetyk do pielęgnacji swojej skóry.
 • Najlepsze podkłady z filtrem — ranking produktów

  Najlepsze podkłady z filtrem — ranking produktów

  · 4 minuty czytania
  • ranking
  Najlepsze podkłady z filtrem — ranking produktów! Sprawdź, jaki kosmetyk skoryguje niedoskonałości i ochroni przed promieniowaniem UV!
 • TOP maski do włosów z naturalnymi olejkami!

  TOP maski do włosów z naturalnymi olejkami!

  · 5 minut czytania
  • ranking
  Lubisz olejowanie włosów? To z pewnością pokochasz maski do włosów z naturalnymi olejkami, które dogłębnie odżywią Twoje kosmyki. Sprawdź nasze TOP 5!