Zabieg endermologii − czy pomoże na cellulit?

23. 7. 2019 · 4 minuty czytania

Endermologia to masaż podciśnieniowy, ujędrniający ciało. Czy pomaga w walce z cellulitem? Kto powinien z niego zrezygnować? Przeczytaj i sprawdź!

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Zabieg endermologii − czy pomoże na cellulit?

Zabieg endermologii polecany jest wszystkim, którzy chcą się pozbyć, a właściwie, realistycznie podchodząc do tematu, zmniejszyć cellulit i wygładzić skórę na ciele. Masaż endermologiczny może być także wykonywany na twarz, szyję i dekolt. Stosuje się go nie tylko dla urody! Pomaga także uśmierzyć bóle mięśni i stawów, a także zdecydowanie poprawia nastrój. Dlaczego? Zobacz, na czym polega endermologia.

Zabieg endermologii na cellulit − dla kogo?

Zabieg endermologii polecany jest przede wszystkim osobom, głównie kobietom, które chcą ujędrnić swoje ciało. Pomaga on w redukcji cellulitu, pobudza do pracy fibroblasty, które produkują kolagen i elastynę, ujędrniają osłabioną skórę, a także działa odmładzająco.

Endermologię można stosować także na twarz, dekolt i szyję. Działanie masażu podciśnieniowego sprawia, że skóra staje się bardziej ujędrniona, a kontury twarzy wyostrzają się. Tak więc jest to świetny zabieg, dla osób z cerą dojrzałą.

Zobacz kremy przeciwzmarszczkowe!

zabieg endermologii

 

Zabieg nie jest jednak najlepszy dla osób ze skórą naczynkową. Może powodować powstawanie pajączków i siniaków. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także żylaki, zapalenie żył czy duża ilość tłuszczaków. O tym, czy lipomasaż (czyli zabieg endermologii) może być u Ciebie wykonany najlepiej powie Ci specjalista, który będzie go wykonywał. Endermologii nie mogą też poddawać się osoby z chorobą nowotworową, z przepukliną na brzuchu, kobiety w ciąży,  także kobiety, które urodziły naturalnie nie dalej niż 5 miesięcy wcześniej lub miały wykonywane cesarskiej cięcie mniej niż 8 miesięcy wcześniej. Zabieg ten nie jest też wskazany dla osób, które biorą leki przeciwzakrzepowe.

    Endermologia − co to jest?

    A na czym polega endermologia? Zabieg to tak naprawdę masaż podciśnieniowy, który wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia ssącego. Na endermologię najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej lub też do licencjonowanej kosmetolog, która pracuje na przeznaczonym do endermologii sprzęcie.

    Sprawdź balsam na cellulit!

    zabieg endermologii na cellulit

     

    Jak wygląda zabieg? Na początek pacjentka proszona jest o przebranie się w specjalny, bardzo opinający kombinezon, który ma chronić nieco skórę przed mocą działania urządzenia do endermologii. Następnie specjalista wykonuje masaż, za pomocą specjalnej głowicy, wyposażonej w 2, niezależnie od siebie pracujące rolki masujące. Nad tymi rolkami wytwarzane jest ogromne ciśnienie, które zasysa skórę w szpary między rolki. W ten sposób skóra jest bardzo rozciągana, a masażer dociera do warstwy skóry właściwej, gdzie wytwarzany jest kolagen i elastyna.

    Przeczytaj: Zabiegi na cellulit - które z nich naprawdę działają?

    endermologia efekty

     

    Zabieg możesz wykonywać na każdą partię ciała, oprócz piersi i ich okolic – tam skóra jest zbyt delikatna.

    Endermologia − efekty

    Najczęściej po zabiegu panie spodziewają się natychmiastowego efektu wygładzonej skóry na udach i zniknięcia skórki pomarańczowej. Ale… nie tak szybko. Efekty masażu ciśnieniowego zauważysz widocznie dopiero po 10 czy 20 zabiegach w serii.

    Jak masaż działa na cellulit? Jak już wspomniałam skóra jest zasysana przez masażer, przez co pobudzone do pracy zostają komórki produkujące kolagen i elastynę. Co więcej, masaż ten to także głęboki masaż limfatyczny. Poprawia to cyrkulację limfy w ciele, pomaga oczyścić organizm z toksyn i przyspiesza metabolizm komórkowy. To wszystko może w efekcie prowadzić do wygładzenia się skórki pomarańczowej. Weź jednak pod uwagę, że nic samo się nie zrobi. Choć masaże endermologii są bardzo skuteczne, najlepsze efekty zobaczysz w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami i zdrową, zbilansowaną dietą bogatą w antyoksydanty, witaminy i minerały. Między zabiegami warto też stosować kremy pobudzające metabolizm komórkowy i działające na cellulit. Takim kosmetykiem jest np. Bielenda Anti-Cellulite serum aktywnie ujędrniająco-napinające. Innym balsamem, który najlepiej stosować rano i wieczorem dla uzyskania lepszego efektu jest Vianek Ujędrniający Balsam do ciała.

    Co jeszcze daje endermologia? Odchudzanie to tylko jeden z efektów. Masaż przede wszystkim ujędrnia skórę, wygładza ją, ale także oczyszcza organizm z toksyn. Endermologia może być też stosowana jako kuracja przy bólach mięśni i stawów, do likwidacji obrzęków (zwłaszcza obrzęków limfatycznych) czy przy nadwyrężeniu mięśni i więzadeł.

    Zobacz: Body wrap - jak go wykonać w domu krok po kroku?

    masaż endermologiczny

     

    Zabieg endermologii poprawi też Twoje samopoczucie. Podczas masażu Twoje ciało wytwarza hormony szczęścia, które sprawiają, że poczujesz odprężenie i przyjemne rozluźnienie. Zabieg może być nieco bolesny, a właściwie nieprzyjemny, jeżeli masz nadwrażliwą skórę. W grę wchodzi działanie wysokiego podciśnienia.

    Sam zabieg trwa przeważnie ok. 30 minut, a jego cena może się wahać od 140 – 200 zł. Często przy zakupie pakietu 10 czy 20 zabiegów możesz liczyć na znaczną zniżkę.

    Czy więc zabieg endermologii usunie cellulit? Z pewnością jest to krok w dobrą stronę. Jednak walka z cellulitem to proces długotrwały, a dla niektórych, ze względu na uwarunkowania genetyczne, po prostu bezcelowy. Pamiętaj, że więcej niż 80% kobiet ma cellulit i nie jest on niczym złym! Pokochaj więc swoje ciało takie, jakie jest – ze skórką pomarańczową czy bez!

    Przeczytaj też mój artykuł: Ujędrnianie ciała: dlaczego mój cellulit nie chce zniknąć?

      Więcej artykułów na ten temat

      • 3 domowe sposoby na walkę z cellulitem

        3 domowe sposoby na walkę z cellulitem

        · 4 minuty czytania
        Cellulit to zmora większości kobiet. Na szczęście nieestetyczne zmiany na skórze można zniwelować domowymi sposobami. Poznaj skuteczne metody na walkę z „pomarańczową skórką”!
      • Czy kosmetyki na cellulit w ogóle działają?

        Czy kosmetyki na cellulit w ogóle działają?

        · 8 minut czytania
        Walka z cellulitem wymaga nie tylko wybrania odpowiedniego kremu. Ważna jest aktywność fizyczna, odpowiednie nawodnienie i odpoczynek. Poznaj wskazówki, jak skutecznie pokonać cellulit!
      • Cellulit to zmora wielu kobiet. Skąd się bierze? Jak pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze? Czy kosmetyki pomogą w usunięciu „pomarańczowej skórki”? Sprawdź!
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Aleksandra Anna Wolska
      Aleksandra Anna Wolska
      Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
      Przeczytaj więcej od tego autora