Najlepszy antyperspirant męski. Ranking

15. 8. 2018 · Aleksandra Anna Wolska · 3 minuty czytania
  • ranking

Mężczyźni pocą się bardziej niż kobiety. Taka już jest ich natura. Żeby uniknąć przykrego zapachu i ciemnych, mokrych plam pod pachami, dobrze jest stosować codziennie dobry antyperspirant męski. Ale który z nich wybrać? Zobacz moje TOP 3 antyperspiranty męskie.

Jaki antyperspirant męski wybrać?

Czym różni się antyperspirant dla mężczyzn od antyperspirantu dla kobiet? Głównie zapachem i siłą działania. Antyperspirant to środek, który ma za zadanie zablokować wydzielanie się potu. Do produkcji antyperspirantów używa się zazwyczaj soli aluminium, które blokują ujścia gruczołów potowych. Sole glinu rozpuszczają się po kilku, czasem kilkunastu godzinach i wszystko powraca do normy. Zobacz też, na czym polega różnica pomiędzy blokerem potu, a antyperspirantem: Czy blokery potu są szkodliwe? Sprawdzam! W moim zestawieniu znalazł się także jeden bloker potu. Ta pozycja przeznaczona jest dla tych, którym pocenie się spędza sen z powiek.

Za nieprzyjemny zapach potu odpowiadają bakterie, które gromadzą się na skórze. Dlatego niektóre antyperspiranty dodatkowo wyposażone są w substancje antybakteryjne. W ten sposób pozbywasz się ze skóry zarazków i nieprzyjemnego zapachu. Działanie antybakteryjne i zapachowe mają także lżejsze dezodoranty. To jednak rozwiązanie dla mężczyzn, który nie pocą się za bardzo i chcą się jedynie odświeżyć, a nie zablokować wydzielanie potu.

Najlepszy antyperspirant dla mężczyzn

1.Lierac Homme Deo 24h − Antyperspirant w kulce dla mężczyzn

To moja osobista propozycja dla wszystkich panów. O tym antyperspirancie usłyszałam od mojego znajomego, Adriana. A właściwie wścibsko o niego dopytałam. Wybrała go dla niego jego dziewczyna, która wcześniej pokusiła się o przeczytanie paru recenzji na temat kosmetyku w Internecie. Okazuje się, że produkt bardzo przypadł mojemu koledze do gustu.

Adrian, jak to mężczyzna, oszczędnie w słowach podsumował: „ładnie pachnie i działa”. Taka recenzja, mnie wystarcza, ale pokuszę się o głębszą analizę. Antyperspirant, jak możesz  podejrzewać zawiera w sobie sole glinu (aluminium). Jest to kosmetyk w kulce. Dezodorant ma w sobie też kilka naturalnych składników antybakteryjnych, które nie tylko zabijają zarazki, ale i pozostawiają naturalny, ładny zapach. Są to ekstrakty szałwii i skrzypu polnego. Dodatkowo, skóra pod pachami będzie zmiękczona przez roślinną glicerynę. 

Lierac Homme Deo 24h

2.Anida Medi Soft Men, antyperspirant, roll-on

To także kosmetyk w kulce, dobrze rozprowadza się po skórze, nie podrażnia i zostawia przyjemny, męski zapach. Jest przeznaczony także dla alergików i nie zawiera w sobie alkoholu.

„Redukuje nadmierne pocenie i przykry zapach potu do 24 godzin w miejscu aplikacji. Szybko się wchłania, nie pozostawia na skórze uczucia tłustości, utrzymuje naturalne pH skóry, nie pozostawia białych śladów na odzieży. Nie zawiera alkoholu, alergenów i parabenów”

− pisze o nim autorka bloga Kupuje Polskie Produkty.

Anida Medi Soft Men

3.Ziaja Yego Bloker, anty-perspirant dla mężczyzn roll-on

To kosmetyk do zadań specjalnych. Jest to bloker, więc nie stosuje się go jak normalny antyperspirant. Choć producnet mówi, że można stosować go codziennie, blokery zazwyczaj stosuje się  2 − 3 razy w tygodniu na wieczór. Bardzo ważne jest, żeby nakładać go na suchą skórę bez podrażnień − w przeciwnym wypadku może zapiec. Bloker nie przepuszcza potu i blokuje gruczoły potowe. Jest bezzapachowy.

„(...) Mój Mąż jest też zadowolony z działania Yego Blokera. Przede wszystkim jest tani i SKUTECZNY. Czyli hamuje wydzielanie potu i tym samym zapobiega krępującym mokrym plamom na ubraniach. Jest bez zapachu”

− pisze autorka bloga Sprawdzone opinie, o testach swojego męża.

Ziaja Yego Bloker

Antyperspirant redukujący pocenie i przykry zapach, dla mężczyzn.
Antyperspirant w kulce do skóry wrażliwej, redukuje pocenie do 24 h.

Więcej artykułów na ten temat