Problemy z seksem (13)

Zaburzenia seksualne, chociaż zdarzają się często, to uchodzą za temat tabu. Wiele kobiet cierpi ze względu na brak orgazmu czy suchość pochwy, a Panom w każdym wieku doskwierają dolegliwości, takie jak impotencja czy przedwczesny wytrysk. To sfery tak bardzo intymne, że mówienie o kłopotach z nimi związanych, jest krępujące i przez to mało kto decyduje się na konsultacje lekarskie. O tym, jak rozwiązać problemy z seksem przeczytasz w tej sekcji na blogu. Skoro seks jest tak ważny sprawmy, aby był udany!

Jak rozwiązać problemy z seksem?

Oczywiście każda dolegliwość, taka jak ból podczas stosunku czy zaburzenia erekcji, powinna zostać skonsultowana ze specjalistą. Warto oddać się w ręce nie tylko lekarza, ale też seksuologa, który jest w stanie stwierdzić nieprawidłowości w funkcjonowaniu psychicznym, które mogą obniżać satysfakcję z seksu.
Często za obniżone libido odpowiedzialne są różnego rodzaju czynniki psychologiczne, np. depresja. Również problemy z erekcją mogą być spowodowane wewnętrznymi postawami lub blokadami psychicznymi, które chociaż są nie do końca świadome, uniemożliwiają osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej. Oczywiście nie zawsze to, co dzieje się w naszych głowach, jest odpowiedzialne za kłopotliwe dolegliwości zachodzące podczas stosunku. Impotencja zazwyczaj wywoływana jest przez czynniki fizjologiczne, podobnie jak suchość pochwy. Należy w tej sytuacji skonsultować się z lekarzem, który dobierze preparaty leczące bądź wspomagające pracę narządów rozrodczych podczas współżycia. Warto zadbać o tę sferę, ponieważ seks jest jednym z elementów, które silnie wpływają na ogólne zadowolenie ze związku. Wszelkie długotrwałe problemy, takie jak ból podczas stosunku czy brak orgazmu, sprawiają, że partnerzy oddalają się od siebie, a to grozi rozpadem relacji.