Blog o seksie

  (16)

Problemy z seksem mogą przytrafić się każdej parze. Najważniejsze jednak, by znaleźć ich przyczynę i szukać pomocy u specjalistów. Partnerzy powinni się też wzajemnie wspierać. Unikanie rozmów na temat trudności w sypialni wywołuje frustrację i poczucie niespełnienia. Na bliskość pomiędzy kochankami wpływa wiele czynników. Zaburzenia seksualne powodują m.in. stres, zmęczenie, choroby. Co zrobić, by podnieść temperaturę w związku i cieszyć się życiem erotycznym? Porady na ten temat znajdziesz w naszym blogu!

Z czego wynika blokada przed seksem u mężczyzn?

Problemy z erekcją najczęściej mają podłoże psychologiczne. Strach przed niepowodzeniem przy kontakcie cielesnym, myśl o upokorzeniu czy urażona duma – to główne powody, dla których mężczyźni unikają zbliżeń. Blokada przed seksem stanowi ogromne wyzwanie dla związku. Jak sobie z nią poradzić? Gdzie szukać wsparcia? Kiedy udać się do seksuologa? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania, nasz blog dostarczy Ci rzetelnych informacji.

Jakie są najczęstsze problemy z seksem w związku?

Niepowodzenia w sferze seksualnej stanowią bardzo złożone zagadnienie. Problemy z impotencją, niskim libido lub strachem przed zbliżeniem wymagają wnikliwej analizy. Przyczyniają się do nich m.in. psychiczna blokada seksualna, choroby, nieprawidłowy poziom hormonów. Znalezienie źródła trudności to połowa sukcesu. W zależności od diagnozy wsparcia należy szukać u seksuologa, psychologa, psychiatry, endokrynologa, ginekologa. Chcesz dowiedzieć się, skąd jeszcze biorą się problemy z seksem u mężczyzn i kobiet? Nasz poradnik rozjaśni Ci wiele kwestii.

Blokada seksualna – poznaj sposoby na przetrwanie kryzysu!


Czy blokada psychiczna przed seksem może samoistnie minąć? Co zrobić, by uporać się z komplikacjami w związku? Przede wszystkim trzeba być wyrozumiałym i cierpliwym. Do ważnych elementów udanego pożycia należy też szczerość. Wspólna rozmowa pozwala na dotarcie do źródeł kryzysu. Dojrzały dialog ułatwia również pogłębianie więzi emocjonalnych pomiędzy partnerami. O czym jeszcze dobrze pamiętać, budując dojrzałe relacje? Przeczytaj wskazówki zawarte na naszym blogu!

Przeczytaj też