Blog o naturalnej suplementacji

  (33)

Zrównoważona dieta, bogata w różnorodne witaminy, mikro- i makroelementy oraz substancje odżywcze jest niezmiernie istotna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiedza na temat zalecanego dziennego spożycia składników odżywczych pozwala dbać o zdrowie, dobre samopoczucie i formę fizyczną. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że monotonne posiłki, niezdrowa żywność czy sięganie jedynie po ulubione potrawy mogą nas pozbawić związków istotnych do prawidłowej pracy poszczególnych tkanek i organów wewnętrznych.

 

Ponadto zadbanie o równowagę żywieniową staje się niezwykle ważne również wtedy, gdy dokonujemy zmian w trybie życia – intensywnie uprawiamy sport, odchudzamy się lub zmagamy się z chronicznym stresem. Również podczas chorób i dolegliwości warto zadbać o uzbrojenie organizmu we wszystkie potrzebne mu składniki odżywcze. Gdy nie jest możliwe przyjmowanie ich wraz z pożywieniem, wtedy koniecznie trzeba sięgnąć po suplementy diety, uzupełniające niedobór witamin, soli mineralnych albo aminokwasów.

Właściwa suplementacja w diecie, chorobie, okresie infekcji – eksperckie porady

Na łamach naszego bloga opowiemy Ci m.in., ile witaminy D potrzebuje Twój organizm, jakie jest źródło wapnia w diecie bezmlecznej, jak stosować białko przy odchudzaniu, jakie suplementy diety przyjmować na trądzik. Przyjrzymy się także tematom prawidłowego odżywiania w przypadku osób zmagających się z dolegliwościami zdrowotnymi, starając się odpowiedzieć na pytanie, jakie suplementy przy niedoczynności tarczycy stosować, po które suplementy diety przy Hashimoto sięgnąć, jak wspierać swój organizm w walce ze spadkiem odporności.

 

Nie zapomnimy także o osobach, które rezygnują ze spożycia produktów mięsnych i odzwierzęcych. Pochylimy się nad tematem suplementacji w diecie wegetariańskiej i wegańskiej, zwracając uwagę na źródła witaminy B12. Pomożemy także zadbać o zbilansowaną dietę w przypadku chęci zrzucenia zbędnych kalorii i zmniejszenia masy ciała. Podpowiemy także, jaką wchłaniają się poszczególne związki odżywcze, jakie witaminy powinny być przyjmowane razem, jakie są dzienne zalecane dawki składników odżywczych.

Przeczytaj też