Blog o ciąży

  (81)

Oczekiwanie na dziecko bywa bardzo wyczerpujące. Ciało kobiety szybko się zmienia, dlatego należy zadbać o ruch i odpowiednią dietę. Pojawiają się również dolegliwości w postaci nudności, puchnięcia nóg, ogólnego osłabienia, bólu kręgosłupa, trudności z zasypianiem. Jak dbać o siebie w ciąży? Co zrobić, żeby wzmocnić odporność organizmu? Kiedy trzeba skontaktować się z lekarzem? Co musi znajdować się w szpitalnej wyprawce? Jak przebiega ciąża? Blog, który prowadzimy, pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Ciąża – poradnik dla rodziców!

Wskazówki na naszym blogu opracowują specjaliści. Opisują oni, jak powinna być prowadzona ciąża. Porady dla mamy przygotowują lekarze, fizjoterapeuci, dietetycy. Tłumaczą, czym charakteryzuje się zdrowa ciąża. Podpowiadają, na co zwracać szczególną uwagę. Poruszają również tematy związane z relacjami intymnymi oraz wyjaśniają, na jakie badania laboratoryjne  musi zgłosić się mama w ciąży.

Jak dbać o siebie w ciąży? Blog dla przyszłych mam!

Podpowiadamy też, co robić, by uniknąć rozstępów i nieestetycznych zmian na skórze. Tłumaczymy, jakie kosmetyki stosować. Publikowane porady dla mam w ciąży dotyczą także codziennego menu. Z naszych artykułów dowiesz się, jak dbać o zdrowie w ciąży. Wskazujemy produkty stanowiące kopalnię wartościowych składników odżywczych, a także wyjaśniamy, jakich artykułów spożywczych powinna unikać  młoda mama w ciąży.

Ciąża – poradnik dla mężczyzn

Jak przebiega ciąża? Porady na ten temat stanowią też źródło inspiracji dla mężczyzn chcących wspierać swoje partnerki. Z naszych artykułów dowiesz się, jak budować bliskość w związku. Sprawdzisz, z czym wiąże się pierwsza ciąża. Blog tworzony przez naszych specjalistów zawiera ponadto wskazówki dotyczące technik relaksacyjnych. Porady w ciąży dotyczą ponadto sposobów na zminimalizowanie stresu.

Jak dbać o ciało w ciąży?

Nasz blog o ciąży dotyka kwestii związanych z aktywnością fizyczną. Wyjaśniamy, czy kobiety oczekujące na dziecko mogą się gimnastykować. Opisujemy popularne ćwiczenia rozciągające. Nie wiesz, jak dbać o siebie w pierwszych tygodniach ciąży? Chcesz dowiedzieć się, na co możesz pozwolić sobie w II lub III trymestrze ciąży? Poradnik dostępny na naszej stronie stanowi kompleksowe kompendium wiedzy. Publikowane wskazówki bazują na najnowszych doniesieniach naukowych oraz zaleceniach Instytutu Matki  i Dziecka.

Przeczytaj też

 • Ból gardła w ciąży – jak sobie z nim radzić?

  Ból gardła najczęściej jest objawem zapalenia gardła lub przeziębienia. Nierzadko te dwie jednostki ze sobą współistnieją. Poznaj sprawdzone sposoby walki z bólem gardła w ciąży!
  Ból gardła w ciąży – jak sobie z nim radzić?
 • Karmienie piersią a ciąża – czy można karmić piersią, będąc w ciąży?

  Zajście w ciąże podczas karmienia piersią nie jest sytuacją, która należy do rzadkości. Jednak podobieństwo objawów sprawia, że ciąża w tej sytuacji może zostać wykryta z opóźnieniem.
  Karmienie piersią a ciąża – czy można karmić piersią, będąc w ciąży?
 • Elektrolity w ciąży – czy są potrzebne i jak je przyjmować?

  Elektrolity są niezbędne dla zdrowia mamy i rozwoju dziecka. Czy w ciąży można pić elektrolity? Jakie wybrać i jak je przyjmować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
  Elektrolity w ciąży – czy są potrzebne i jak je przyjmować?
 • Alergia w ciąży – jak sobie z nią radzić?

  Alergia to nadwrażliwość natychmiastowa na dany alergen, z którym kontakt u osoby nieuczulonej nie wywołuje żadnych objawów. W jaki sposób możemy sobie radzić z alergią u kobiet w ciąży? Sprawdź!
  Alergia w ciąży – jak sobie z nią radzić?
 • Katar w ciąży - ile trwa i jak się go pozbyć?

  Katar w ciąży może stanowić objaw rozwijającej się infekcji dróg oddechowych albo alergii. Dowiedz się, ile może trwać i w jaki bezpieczny sposób możesz złagodzić jego nasilenie.
  Katar w ciąży - ile trwa i jak się go pozbyć?
 • Szałwia w ciąży – czy można ją bezpiecznie pić?

  W przebiegu ciąży często występują dolegliwości, z którymi ciężarne próbują walczyć terapią ziołami. Niestety nie wszystkie zioła są w ciąży dozwolone. Jak na tym tle wypada szałwia lekarska? Czy picie szałwii w ciąży jest bezpieczne?
  Szałwia w ciąży – czy można ją bezpiecznie pić?
 • Ból żołądka w ciąży – przyczyny i leczenie

  Ból w obrębie jamy brzusznej, w tym ból żołądka w czasie ciąży, to objaw, który może zaniepokoić przyszłe mamy. Poznaj jego przyczyny, niepokojące symptomy alarmowe oraz sposoby leczenia!
  Ból żołądka w ciąży – przyczyny i leczenie
 • Czy można pić miętę w ciąży?

  Mięta to jedno z ziół redukujących nieprzyjemne objawy żołądkowe występujące u kobiet w ciąży? Czy mięta jest bezpieczna dla ciężarnych? Ile mięty można pić w ciąży? Odpowiadamy!
  Czy można pić miętę w ciąży?