Masowanie prostaty i męski punkt „G”. Przyjemność i zdrowie w jednym!

29. 4. 2019 · 4 minuty czytania

Czy wiesz, że masowanie prostaty stymuluje podniecenie? Dowiedz się, czym jest punkt G u mężczyzn. Sprawdź też, jak i gdzie dotykać partnera podczas intymnych zbliżeń!

Redakcja Dr. Max
Redakcja Dr. Max
Masowanie prostaty i męski punkt „G”. Przyjemność i zdrowie w jednym!

Masowanie prostaty wykorzystuje się w medycynie i… w sypialni. Masaż prostaty to metoda, za pomocą której diagnozuje się choroby stercza, ale także stymulacja tzw. męskiego punktu „G”. Zobacz, jak wykonuje się masaż prostaty w gabinecie lekarskim i dlaczego można wprowadzić go do sypialni.

Na czym polega masowanie prostaty u lekarza?

Masaż prostaty wykonuje się przez odbyt, czyli per rectum. Lekarz wykonuje taki zabieg, kiedy chce zbadać gruczoł krokowy, czyli prostatę, nazywaną również sterczem. Gruczoł krokowy znajduje się w miednicy małej, pod pęcherzem moczowym. Sąsiaduje z odbytnicą, dlatego jest to jeden ze sposobów dostania się do niego. Żeby lekarz mógł wykonać masaż, poprosi Cię o położenie się na boku lub o zajęcie tzw. pozycji łokciowo-kolanowej, a więc kiedy klękniesz, a łokciami oprzesz się o łóżko. Lekarz najpierw nałoży na Twój odbyt żel znieczulający, który sprawia, że badanie nie jest bolesne. Masaż wykonuje się palcem, od brzegu każdego płata prostaty. Taki masaż nie trwa długo. To zaledwie kilka sekund.

Sprawdź też najczęstsze problemy z prostatą.

problemy z prostatą

 

Masaż gruczołu krokowego może też wspomagać leczenie zapalenia stercza. Ale uważaj! Ta technika jest skuteczna, jako wspomaganie terapii farmakologicznej, ale nie powinna jej zastępować. Jak więc działa masaż prostaty dla zdrowia? Przy zapaleniu gruczołu krokowego, masaż prostaty pomaga w przepływie wydzieliny i jej usuwaniu. Masowanie prostaty zmniejsza też ciśnienie w narządzie. Dzięki temu nie odczuwasz bólu.

Choć skuteczność masażu prostaty dla zdrowia jest poddawana w wątpliwość, część lekarzy twierdzi, że może to być skuteczna metoda wspomagająca leczenie zapalenia prostaty i w profilaktyce chorób gruczołu krokowego. Stymulacja prostaty usprawnia przepływ krwi przez narząd i poprawia krążenie.

Masowanie prostaty jest niewskazane, jeżeli zapalenie prostaty przybiera formę bakteryjną, a także przy zapaleniu cewki moczowej czy przy schorzeniach odbytu, np. przy chorobie hemoroidalnej.

Sprawdź też, po czym poznać przerost prostaty

  Dlaczego masaż stercza wykorzystuje się w sypialni?

  Żeby zrozumieć, dlaczego masaż prostaty zaliczany jest do technik stymulacji seksualnej, warto zrozumieć funkcję samej prostaty.

  Prostata, czyli gruczoł krokowy (stercz), to narząd, który wytwarza białawą substancję. To ona jest nośnikiem dla plemników i wchodzi w skład spermy. Przez prostatę przechodzą cewka moczowa i przewody wytryskowe. Stercz swoim kształtem przypomina spłaszczony stożek, czy jak mówią niektórzy, jadalnego kasztana. Składa się on z 2 płatów.

  prostata u mężczyzn

   

  Prostata nazywana jest też męskim punktem „G”. Masaż tego miejsca może być dla mężczyzny bardzo przyjemny i może prowadzić do osiągnięcia orgazmu.

  Jak masować prostatę?

  Prostatę można masować zewnętrznie lub wewnętrznie.

  prostata a impotencja

   

  Zewnętrzne masowanie prostaty, polega na stymulowaniu gruczołu przez miejsce pomiędzy odbytem a moszną. Żeby stymulować męski punkt „G” w sypialni, wystarczy przez kilka minut ten punkt uciskać.

  Wewnętrzne masowanie prostaty, przypomina masaż, który wykonuje lekarz podczas badania. Odbywa się przez odbyt. Weź pod uwagę, że gruczoł znajduje się w odległości ok. 4 – 6 cm od odbytu. Żeby znaleźć prostatę, przesuwaj palec po przedniej ścianie odbytu. Kieruj się nieco do przodu, w stronę pępka. Pod palcem, będzie czuć go jako małą kulkę, która przypomina orzecha włoskiego. Do masażu prostaty w ten sposób może przydać się prezerwatywa lub rękawiczka jednorazowa (nitrylowa, lateksowa lub winylowa), którą możesz założyć na palec lub rękę. Nie zapomnij o dużej ilości lubrykantu. Ściany odbytu są bardzo wrażliwe i łatwo o obtarcia, które będą sprawiać ból. Więcej na temat lubrykantów dowiesz się z artykułu: Może być jeszcze rozkoszniej. Lubrykanty − jak je stosować podczas seksu?

  masaż prostaty dla zdrowia

   

  Podczas masażu lepiej skupiać się na zewnętrznych krawędziach gruczołu, bo masaż centralnej części prostaty może boleć. Najlepiej delikatnie, pulsacyjnie przyciskać krawędzie gruczołu.

  Masaż prostaty, szczególnie w technice per rectum, jest często bardzo wstydliwym tematem, do którego panowie często podchodzą z niechęcią. Zanim wykonacie masaż prostaty w sypialni, warto się do niego przygotować i omówić ten temat. Przed masażem zalecane jest wypróżnienie się, dokładna higiena osobista, a nawet lewatywa.

  Nie każdy mężczyzna będzie jednak odczuwał przyjemność podczas masażu. Wszystko zależy od anatomicznych uwarunkowań, a także psychicznego podejścia do samego masażu.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora