Jak podniecić kobietę? Nauka gry wstępnej dla panów

31. 10. 2019 · Agnieszka Kawa · 6 minut czytania
 • sprawność seksualna

Jak podniecić kobietę? Gra wstępna to obowiązkowy punkt programu podczas tête-à-tête. Kobiety uwielbiają być dotykane, uwodzone słowem i delikatnym dotykiem. Są czułe na pocałunek, muśnięcia skóry wargami, językiem czy koniuszkami palców. Zobacz, jak poprowadzić grę wstępną, żebyście wygrali ją obydwoje.

Gra wstępna przed seksem

Jak podniecić kobietę. O tym, jak ważna jest gra wstępna dla kobiet pisałam w tekście: Gra wstępna − dla kobiet ważniejsza niż sam seks? Gra wstępna przed seksem może być dla pań bardziej podniecająca, niż sam stosunek. Wszystko dlatego, że ośrodki przyjemności pań są zupełnie inaczej rozlokowane niż te u panów.

gra wstepna przed seksem

Choć wydawać by się mogło, że kobieta jest zawsze gotowa na stosunek − nie potrzebuje przecież momentu erekcji, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Panie potrzebują czasu, aby rozgrzać swe ciało i umysł i wejść na odpowiedni poziom podniecenia, żeby w pełni cieszyć się seksem. O tym, czy kobieta jest gotowa na seks, powie Ci ona sama. Pamiętaj, że zgoda na każdy dotyk, a także penetrację jest ważna na każdy etapie Waszego seksu.

Podczas gry wstępnej przed seksem ciało kobiety przygotowuje się na penetrację. Jej narządy płciowe produkują specjalny śluz, który ułatwia współżycie i zwiększa doznania. Jeżeli kobieta produkuje za mało śluzu (może być to związane m.in. z cyklem miesiączkowym czy różnymi schorzeniami) możesz skorzystać z lubrynaktów, np. żelu intymnego Durex Play, soczysta wiśnia czy też Durex Play, słodka truskawka. Jeżeli chcesz podkręcić tempo gry wstępnej użyj żelu Durex Play, który potęguje doznania.

Jak podniecić partnerkę? Strefy erogenne kobiet

Jeżeli chcesz podniecić swoją partnerkę, koniecznie zbadaj jej strefy erogenne, czyli miejsca niezwykle wrażliwe na dotyk, które wywołują podniecenie seksualne. Występowanie stref erogennych u kobiet (z resztą u mężczyzn także) związane jest z układem nerwowym i hormonalnym kobiet. Są to miejsca silnie unerwione, które pokryte są relatywnie cienką skórą. Choć wydawać Ci się może to dziwne i niewiarygodne, że można podniecić kobietę dotykają np. tyłu jej pleców, weź pod uwagę, że strefy erogenne kobiet pokrywają aż 15% ciała, gdzie u mężczyzn obszar ten ograniczony jest tylko do 3%!

A jak zbadać strefy erogenne swojej pratnerki? Najlepiej na własną rękę! Nie musisz jednak robić tego w ciemno.

Do najważniejszych stref erogennych kobiet należą:

 • kark
 • szyja
 • dolna część pleców
 • wewnętrzna część ud
 • okolice kolan, zgięcia pod kolanami
 • stopy
 • zgięcia przy łokciach
 • brodawki piersi
 • pępek
 • pośladki

Nie każda kobieta będzie reagować na każdą z tych stref erogennych. Co więcej, Twoja partnerka może mieć jeszcze inne czułe punkty na swojej mapie ciała. Dotykaj jej ciała opuszkami palców i sprawdzaj, co sprawia jej przyjemność najbardziej.

strefy erogenne kobiet

Jak rozgrzać kobietę? Sugestywny, lecz delikatny dotyk

Jednym z najważniejszych punktów gry wstępnej dla pań jest dotyk ich narządów płciowych. Większość kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm łechtaczkowy. Co więcej, niemal u 80% kobiet, które osiągają orgazm podczas stosunku, potrzebna jest stymulacja łechtaczki. Łechtaczka to jedyny organ w ciele kobiety, który służy wyłącznie do rozkoszy! Nie zaniedbuj go więc podczas gry wstępnej.

 

A gdzie położona jest łechtaczka? Łechtaczka przypomina literę Y i jest położona wzdłuż warg sromowych. Zaczyna się niewielkim punktem, jakby guziczkiem, który jest niezwykle czuły. Dalej narząd ten rozciąga się symetrycznie po obu stronach pochwy, w jej głąb.

Łechtaczkę możesz stymulować dłońmi lub językiem. Najważniejsze jest jednak, żeby nie robić tego zbyt mocno. Zbyt mocny dotyk może sprawić, że łechtaczka przestanie odbierać bodźce czuciowe. To Twoja partnerka nakieruje Cię, w jaki sposób lubi być dotykana i jaką siłą wykonywać to najlepiej.

jak rozgrzać kobietę

Jak podniecić kobietę? Podgryzanie

Jak już wiesz, kobiety uwielbiają dotyk. Ale nie ogranicza się to jedynie do dłoni. Panie i ich strefy erogenne bardzo sugestywnie reagują na pocałunki, muśnięcia językiem czy wargami, a także delikatne podgryzanie. Spróbuj w delikatny sposób złapać swoją partnerkę zębami. Zrób to na tyle łagodnie, żeby nie pozostawić na jej skórze śladów. Chodzi tu bardziej o wywołanie sensacji przez dotyk skóry zębami niż silne ugryzienie. Jeżeli Twojej partnerce się to spodoba, możesz spróbować zwiększyć siłę nacisku zębów. Pamiętaj, wszystko w granicach tolerancji Twojej partnerki. To ona wyznacza granice. Czasem mogą być one położone znacznie dalej niż Ci się to wydaje. Nie bój się więc spróbować czegoś nowego, jeżeli tylko Twoje druga połówka Ci na to pozwala.

podgryzanie gra wstępna

Jak podniecić kobietę? Użyj swoich słów

Mężczyźni zakochują się w tym co widzą, a kobiety w tym co słyszą. Ta prosta prawda, ma także zastosowanie w sypialni. Jeżeli zastanawiasz się jak podniecić kobietę przed seksem, użyj swoich słów. Kobiety mają niezwykle rozbudowaną wyobraźnię i lubią marzyć nawet wtedy, kiedy ich rzeczywistość jest dość interesująca. Opowiedz swojej partnerce, krok po kroku, co zamierzasz zrobić. To nie tylko rozpali jej wyobraźnię, ale i da Ci zielone światło dla Twoich planów. Opowiedz jej, w jaki sposób byś ją całował i w jaki sposób dotykał, a następnie, jeżeli ona zaakceptuje Twoje zamiary sugestywnym gestem lub po prostu powie Ci „zrób to”, przejdź do działania.

jak podniecić kobietę

Jak podniecić kobietę? Słuchaj jej!

Bardzo wiele kobiet podczas seksu milczy lub powstrzymuje się od komentarzy na temat tego co robi partner, żeby nie sprawić mu zawodu. Kobiety często nie przejmują kontroli w sypialni, bo obawiają, że ich partner poczuje się  „niemęsko”. Jeżeli jednak chcesz podniecić swoją partnerkę i przeżyć najlepszy seks w swoim życiu, spróbuj jej posłuchać. Zapytaj, co lubi i w jaki sposób chce być dotykana. Ośmiel ją swoim dotykiem i zachęć do podzielenia się jej potrzebami czy fantazjami. Spróbuj posłuchać jej wskazówek. Z czasem, zachęcona kobieta, nawet ta najbardziej nieśmiała, bardzo dokładnie opisze Ci, jak powinna wyglądać jej wymarzona gra wstępna. Poinstruuje Cię, w jaki dokładnie sposób chce być dotykana, w jakim tempie i z jaką siłą nacisku.

Wszystko, co musisz zrobić to po prostu jej wysłuchać! Bo każda kobieta jest zupełnie inna i każda działa na nieco innych zasadach.

Więcej artykułów na ten temat