Masaż erotyczny dla pań i dla panów - czym się różni? Poznaj techniki!

31. 1. 2020 · Agnieszka Kawa · 6 minut czytania

Masaż erotyczny pozwoli nie tylko odstresować się po całym dniu, ukoić ból spiętych mięśni, ale również pomoże w wzajemnym poznaniu swoich ciał i wzmocnieniu seksualnych doznań. Przekonaj się, jak zrobić masaż erogenny krok po kroku?

Masaż intymny − dlaczego warto?

Masaż erotyczny to nie jest wcale współczesny wynalazek. Już w Kamasutrze (która powstała między I a IV wiekiem p.n.e.) opisano różne techniki masażu erotycznego .

Dzięki masażowi erotycznemu możesz przekonać się, gdzie Ty i twój partner macie punkty erogenne. Poznając każdy centymetr ciała, dowiecie się, co sprawia Wam największą przyjemność. Z jednej strony, taki masaż redukuje całodobowy stres i napięcie mięśni, co pozwoli się rozluźnić i skupić na przyjemnościach zmysłowych. Z drugiej strony, zwiększa wydzielanie hormonów u kobiet, które wpływają na intensywność doznań. Taki masaż (nieważne czy z happy Endem, czy bez) z pewnością pozytywnie wpłynie na Wasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Sprawdź też, jak zaskoczyć faceta w łóżku.

Masaż erotyczny dla kobiet

Jak zrobić masaż erotyczny?

Warto wcześniej odpowiednio przygotować pokój. Przygaszone światło, świece i nastrojowa muzyka − wszystko to przyczyni się do odpowiedniego rozluźnienia i spotęguje doznania.

Do masażu użyj olejku lub oliwki, który zapewni odpowiedni poślizg i będzie miał zapach, który obydwojgu Wam odpowiada. Olejek do masażu erotycznego możesz zastąpić specjalną świecą do masażu. Takie świecie wykonane są z olejków lub maseł roślinnych (np. kakaowego) o niskiej temperaturze topnienia. Po roztopieniu się, zamieniają się one w aromatyczny i ciepły olejek do masażu. Sprawdź, jak wykonać świecę do masażu samodzielnie w domu: Jak zrobić świecę do masażu? Sprawdź domowy przepis!

Jeżeli przewidujesz, że masaż miejsc erogennych zakończy się czymś więcej, warto zwrócić uwagę, czy olejek do masażu może być bezpiecznie stosowany z prezerwatywą.

Na pewno bezpieczne w tym względzie będą produkty Durex, np.:

Olejek warto wcześniej rozmasować w rękach i dopiero wtedy nim masować nim ciało. Podczas masażu, cały czas obserwuj reakcje partnera. Jeżeli ma głęboki spokojny oddech to znaczy, że jest mu dobrze. Możesz zadawać partnerowi proste pytania: „Tak dobrze?”, „Mocniej?” Zwłaszcza przy pierwszych tego rodzaju zabawach, warto dowiedzieć się, co drugiej stronie sprawia przyjemność.

Do wzmocnienia doznań warto partnerowi, który jest masowany, zawiązać oczy. Inne zmysły (w tym węch i dotyk) wyostrzają się, przez co masaż erotyczny jest jeszcze przyjemniejszy. Innym sposobem na urozmaicenie sobie masażu jest… nieużywanie dłoni. Co zamiast? Tutaj macie spore pole do popisu: kostki lodu, kamienie do masażu, gadżety erotyczne czy też inne części ciała.

Sprawdź też, na czym polega masaż nuru.

Masaż erotyczny dla par

Masaż erotyczny dla panów

Usiądź okrakiem na pośladkach partnera. Zacznij od delikatnego masażu pleców, aby odpowiednio go rozluźnić. Pamiętaj, że często, żeby rozmasować bolące i spięte plecy potrzeba jest naprawdę dużo siły. Niestety, porządny masaż jest też często bolesny (jeśli kiedykolwiek byłaś u fizjoterapeuty to wiesz, o czym mówię). Dlatego, może warto taki głęboki masaż przenieść na inny termin. Zamiast mocnego ugniatania, możesz piersiami delikatnie przesuwać po jego plecach.

 

   

  Po masażu pleców, przejdź do pośladków. Zacznij delikatnie je masować, a potem przejdź do mocniejszego ugniatania. Cały czas obserwuj reakcje partnera i powtarzaj te ruchy, które sprawiają mu największą przyjemność. Potem, przejść do masażu nóg. Więcej czasu poświęć udom i stopom, a także miejscem za kolanami. Masując uda, zbliżaj się coraz bardziej do stref erogennych, ale na razie ich nie masuj. Do masażu miejsc intymnych przejdź dopiero jak partner będzie leżał na plecach. Masując jego tors, delikatnie schodź na dół, aż dojdziesz do miejsc intymnych.  Taki masaż może być wstępem do seksu oralnego, choć wcale nie musi. Wszystko zależy od Was!

  Sprawdź też, jak walczyć z frustracją seksualną.

  Masaż erotyczny dla mężczyzn

  Masaż erotyczny dla pań

  Masaż erotyczny kobiety również warto zacząć od ramion i szyi, a następnie delikatnie przejść do pośladków. Pamiętnej też, że kark i szyja i płatki uszów to jedne z erogennych miejsc na ciele kobiety. Po drodze w „dół” skup się na linii kręgosłupa i dołku nad pośladkami.

  Następnie, przejdź do masażu przedniej strony ciała. Tutaj skup się na piersiach. Możesz je głaskać, uciskać, szczypać brodawki. Sam się przekonaj, co na Twoją kobietę działa najbardziej! Dłużej zatrzymaj się na okolicach pępka. Masaż zakończ pieszczeniem okolic intymnych partnerki, tak jak lubi najbardziej. Warto tutaj po prostu poprosić o odpowiednie wskazówki.

  Dla kobiet, masaż miejsc erogennych może być nie tylko grą wstępną, ale sam w sobie jest doznaniem na tyle intensywnym, że może prowadzić do orgazmu... i to nie jednego!

  Masaż erotyczny to nie tylko gra wstępna, ale przede wszystkim przyjemność sama w sobie, która nie zawsze musi kończyć się seksem. Jest to świetna okazja do poznania nie tylko ciała partnera, ale też swojego własnego. Masaż erotyczny z całą pewnością przyczynia się do poprawienia życia erotycznego pary. Jest to świetny sposób na to, żeby odseparować się od codziennych trosk i skupić się pragnieniach swoich i partnera.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
   Przeczytaj więcej od tego autora