Jak wydłużyć stosunek? Porady dla par

31. 12. 2019 · Agnieszka Kawa · 4 minuty czytania
  • sprawność seksualna

Odpowiedzi na pytanie: jak wydłużyć długość stosunku, poszukają nie tylko mężczyźni, ale także ich pranerki. Przyczyny powodujące przedwczesny wytrysk mogą być bardzo różne, dlatego też możecie zastosować rozmaite techniki wydłużenia stosunku. Poznaj niektóre z nich!

Przedwczesny wytrysk − skąd się bierze?

Problemy z przedwczesnym wytryskiem mają różne podłoża. Istotne jest, żeby rozpoznać, co może być czynnikiem wpływającym na problemy seksualne i postarać się go wyeliminować.

Jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku?

  • Problemy zdrowotne –− nadciśnienie, cukrzyca, choroby prostaty
  • Nadwrażliwość żołędzi członka lub zbyt małe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej
  • Zbyt długa absystencja seksualna
  • Stres
  • Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu czy narkotyków
  • Zaburzenia hormonalne
  • Różnego rodzaju kompleksy i lęki psychiczne, np. dotyczące tego, czy mężczyzna jest w stanie zaspokoić kobietę

Jak wydłużyć stosunek

Jak skutecznie wysłużyć stosunek?

Likwidacja przyczyny przedwczesnego wytrysku

Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, brak używek i zminimalizowanie stresu − to są podstawowe czynniki wpływające na zdrowie, w tym też na sferę seksualną. Zdrowie fizyczne (w tym leczenie chorób przewlekłych) jest naprawdę bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na jakość życia seksualnego. Być może konieczna będzie wizyta u lekarza, w tym urologa, który zbada, czy nie ma żadnych medycznych przyczyn powodujących przedwczesny wytrysk.

 

Innym, nie mniej ważnym czynnikiem mogącym mieć wpływ na przedwczesny wytrysk, jest zdrowie psychiczne.  Depresja, nerwica, traumatyczne doświadczenia z przeszłości, czy brak pewności siebie – wszystko to może być podłożem problemów w sferze seksualnej. W takim wypadku, warto udać się po radę do specjalisty – psychiatry, psychoterapeuty czy seksuologa, który podczas terapii (w tym także farmakologicznej) pozwoli na uporanie się z problemami życia seksualnego.

Sposoby na przedwczesny wytrysk

Warto pamiętać o tym, że przedwczesny wytrysk nie jest jedynie problemem mężczyzny, lecz pary. Dlatego konieczna jest spokojna rozmowa z partnerką, która powinna uczestniczyć w staraniach o poprawienie jakości wspólnego życia seksualnego. W niektórych przypadkach konieczne może się okazać skorzystanie z terapii dla par.

Stosowanie środków znieczulających działających bezpośrednio w obrębie członka

Są różnego rodzaju żele znieczulające lub prezerwatywy nasączone takim środkiem. Stosowanie takich pomocników może doraźnie wydłużyć stosunek, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia presji na mężczyźnie. Mniej stresu, lepsza samoocena – w dłuższej perspektywie może mieć to dobry wpływ na poprawę jakości życia seksualnego

Częste uprawianie seksu

Im dłuższa abstynencja seksualna, tym większe problemy z wydłużeniem czasu stosunku. Badania wskazują, że przy większej częstotliwości stosunków (a także masturbacji), czas wytrysku zaczyna się opóźniać.

Częste uprawianie sesku

Edging (lub tzw. metoda start-stop)  

Jest technika seksualna polegająca na tym, że na moment przed dojściem do orgazmu, zaprzestaje się stymulacji (np. poprzez wyprowadzenie członka z pochwy) do momentu aż nieco opadnie podniecenie, a następnie rozpoczęcie zabawy od nowa. Partnerka może wtedy przytrzymać penisa w taki sposób, żeby uciskać jednocześnie żołądź i wędzidełko. To pozwoli na osłabnięcie erekcji. Potem możecie zmienić pozycje i zacząć jeszcze raz! 

Opóźnienie wytrysku podczas stosunku − ćwiczenia i medytacja

Jak wydłużyć orgazm? Ćwiczenia oddechowe, joga i medytacja – regularne stosowanie tych technik pozwoli na rozluźnienie się i nauczenie się częściowej kontroli nad swoim ciałem

Ćwiczenie mięśni Kegla

Nie tylko kobiety mają mięśnie Kegla! U mężczyzn zlokalizowane są one między kością łonową a ogonową. Odpowiadają one między innymi za kontrolę wytrysku i erekcji.

jak wydłużyć orgazm?

Naciskanie różnych miejsc podczas stosunku

Dość znanym sposobem na przedłużenie stosunku jest tzw. metoda trzech palców. Polega to na tym, że przed osiągnięciem orgazmu naciska się (robi to albo mężczyzna, albo jego partnerka) miejsce między jądrami a odbytem. Inne źródła mówią o naciskaniu żołędzi członka lub… mostka. Masaż mostka (w miejscu między stosunkami) jest jednym z elementów metody APE (ang, Anti Premature Ejaculation).

Prezerwatywy z naturalnej gumy lateksowej, grubsze, nawilżane żelem.
Prezerwatywy z naturalnej gumy lateksowej z wypustkami i prążkami.
Prezerwatywy lateksowe z naturalnej gumy, gładkie, mocno nawilżane.
Prezerwatywy wykonane ze Skynfeelu, dla osób uczulonych na lateks.

Więcej artykułów na ten temat