Jak wydłużyć stosunek? Porady dla par

31. 12. 2019 · 3 minuty czytania

Krótki stosunek seksualny stanowi problem nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Co może być przyczyną tego problemu? Czy można wydłużyć czas zbliżenia? Sprawdź!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Jak wydłużyć stosunek? Porady dla par

Odpowiedzi na pytanie: jak wydłużyć długość stosunku, poszukają nie tylko mężczyźni, ale także ich pranerki. Przyczyny powodujące przedwczesny wytrysk mogą być bardzo różne, dlatego też możecie zastosować rozmaite techniki wydłużenia stosunku. Poznaj niektóre z nich!

Spis treści:

 1. Przedwczesny wytrysk − skąd się bierze?
 2. Jak skutecznie wysłużyć stosunek?

Przedwczesny wytrysk − skąd się bierze?

Problemy z przedwczesnym wytryskiem mają różne podłoża. Istotne jest, żeby rozpoznać, co może być czynnikiem wpływającym na problemy seksualne i postarać się go wyeliminować.

Jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku?

 • Problemy zdrowotne –− nadciśnienie, cukrzyca, choroby prostaty
 • Nadwrażliwość żołędzi członka lub zbyt małe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej
 • Zbyt długa absystencja seksualna
 • Stres
 • Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu czy narkotyków
 • Zaburzenia hormonalne
 • Różnego rodzaju kompleksy i lęki psychiczne, np. dotyczące tego, czy mężczyzna jest w stanie zaspokoić kobietę

Sprawdź też, czy istnieje najlepsza pozycja seksualna.

Jak wydłużyć stosunek

  Jak skutecznie wydłużyć stosunek?

  Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, brak używek i zminimalizowanie stresu − to są podstawowe czynniki wpływające na zdrowie, w tym też na sferę seksualną. Zdrowie fizyczne (w tym leczenie chorób przewlekłych) jest naprawdę bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na jakość życia seksualnego. Być może konieczna będzie wizyta u lekarza, w tym urologa, który zbada, czy nie ma żadnych medycznych przyczyn powodujących przedwczesny wytrysk.

  Innym, nie mniej ważnym czynnikiem mogącym mieć wpływ na przedwczesny wytrysk, jest zdrowie psychiczne.  Depresja, nerwica, traumatyczne doświadczenia z przeszłości, czy brak pewności siebie – wszystko to może być podłożem problemów w sferze seksualnej. W takim wypadku, warto udać się po radę do specjalisty – psychiatry, psychoterapeuty czy seksuologa, który podczas terapii (w tym także farmakologicznej) pozwoli na uporanie się z problemami życia seksualnego.

  Sprawdź też, jak przełamać nudę i rutynę w sypialni.

  Sposoby na przedwczesny wytrysk

   

  Warto pamiętać o tym, że przedwczesny wytrysk nie jest jedynie problemem mężczyzny, lecz pary. Dlatego konieczna jest spokojna rozmowa z partnerką, która powinna uczestniczyć w staraniach o poprawienie jakości wspólnego życia seksualnego. W niektórych przypadkach konieczne może się okazać skorzystanie z terapii dla par.

  Stosowanie środków znieczulających działających bezpośrednio w obrębie członka

  Są różnego rodzaju żele znieczulające lub prezerwatywy nasączone takim środkiem. Stosowanie takich pomocników może doraźnie wydłużyć stosunek, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia presji na mężczyźnie. Mniej stresu, lepsza samoocena – w dłuższej perspektywie może mieć to dobry wpływ na poprawę jakości życia seksualnego

  Częste uprawianie seksu

  Im dłuższa abstynencja seksualna, tym większe problemy z wydłużeniem czasu stosunku. Badania wskazują, że przy większej częstotliwości stosunków (a także masturbacji), czas wytrysku zaczyna się opóźniać.

  Sprawdź też, czy dopasowanie seksualne to mit.

  Częste uprawianie sesku

  Edging (lub tzw. metoda start-stop)  

  Jest technika seksualna polegająca na tym, że na moment przed dojściem do orgazmu, zaprzestaje się stymulacji (np. poprzez wyprowadzenie członka z pochwy) do momentu aż nieco opadnie podniecenie, a następnie rozpoczęcie zabawy od nowa. Partnerka może wtedy przytrzymać penisa w taki sposób, żeby uciskać jednocześnie żołądź i wędzidełko. To pozwoli na osłabnięcie erekcji. Potem możecie zmienić pozycje i zacząć jeszcze raz! 

  Opóźnienie wytrysku podczas stosunku − ćwiczenia i medytacja

  Jak wydłużyć orgazm? Ćwiczenia oddechowe, joga i medytacja – regularne stosowanie tych technik pozwoli na rozluźnienie się i nauczenie się częściowej kontroli nad swoim ciałem.

  Sprawdź też, jakie są naturalne afrodyzjaki.

  Ćwiczenie mięśni Kegla

  Nie tylko kobiety mają mięśnie Kegla! U mężczyzn zlokalizowane są one między kością łonową a ogonową. Odpowiadają one między innymi za kontrolę wytrysku i erekcji.

  jak wydłużyć orgazm?

  Naciskanie różnych miejsc podczas stosunku

  Dość znanym sposobem na przedłużenie stosunku jest tzw. metoda trzech palców. Polega to na tym, że przed osiągnięciem orgazmu naciska się (robi to albo mężczyzna, albo jego partnerka) miejsce między jądrami a odbytem. Inne źródła mówią o naciskaniu żołędzi członka lub… mostka. Masaż mostka (w miejscu między stosunkami) jest jednym z elementów metody APE (ang, Anti Premature Ejaculation).

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Agnieszka Kawa
   Agnieszka Kawa
   Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
   Przeczytaj więcej od tego autora