Gra wstępna − dla kobiet ważniejsza niż sam seks?

7. 6. 2019 · Redakcja Dr. Max · 7 minut czytania

Gra wstępna: dla jednych zaczyna się na 2 minuty przed stosunkiem, dla innych trwa cały dzień. Jak podkreśla prof. Andrzej Gryżewski, najważniejszym organem seksualnym u kobiet, jak i u mężczyzn jest… mózg. Gra wstępna to więc nie tylko pieszczoty, dotyk czy bliskość cielesna. To gra słowem, gestem, spojrzeniem. To stymulacja dla umysłu i ciała. Dla kobiet gra wstępna jest częściej ważniejsza niż sam stosunek, bo to w jej trakcie jest w stanie osiągnąć orgazm. I to nie raz! Jak powinna wyglądać gra wstępna?

Namiętna gra wstępna – co to jest?

Tak naprawdę pytanie to sięga nieco głębiej i wymaga odpowiedzi na pytanie, czym jest sam seks. Mówiąc metaforycznie, seks to nie cel wędrówki, ale cała droga. Jedni seksem nazywają jedynie sam akt penetracji. Dla innych seks to stosunek płciowy wraz z pieszczotami, czyli grą wstępną.

Podobnie rozważać można grę wstępną. Dla jednych to jedynie pieszczoty (petting) przed penetracją, dotyk czy seks oralny, dla innych gra wstępna zaczyna się już przy śniadaniu wraz z pierwszym powiedzeniem sobie „Dzień dobry kochanie!”.

Technicznie rzecz ujmując gra wstępna to bliskość między partnerami, która ma ich przygotować na akt cielesny, penetrację. Dlaczego jest ona tak ważna?

Sprawdź też, jak zaskoczyć faceta w łóżku.

gra wstępna

Najważniejszym i największym narządem płciowym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest mózg. Twój umysł odbiera bodźce: dotyk, smak, dźwięk. Te impulsy rozpoczynają w ciele kobiety i mężczyzny cały cykl reakcji chemicznych, które prowadzą do przygotowania narządów płciowych do stosunku. U mężczyzny pobudzone narządy i produkowane hormony prowadzą do erekcji, u kobiety dochodzi do produkcji wydzieliny w narządach płciowych, która ma ułatwić współżycie.

Grą wstępną można więc nazwać każdy bodziec, który ma pobudzić Twój mózg i przygotować Twoje ciało na stosunek i orgazm.

Sprawdź też, czym jest masaż nuru.

Jak powinna wyglądać gra wstępna dla niej?

Gra wstępna dla kobiet jest niezwykle ważna. Seks przeżywany jest na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Gra wstępna to słowa i drobne gesty, które pokazują jej, że mężczyzna się o nią troszczy, daje jej poczucie bezpieczeństwa, a także, że uważa ją za atrakcyjną i zmysłową partnerkę.

Jeżeli chcesz zachęcić swoją partnerkę do seksu, zrób coś dla niej w ciągu dnia. Przygotuj śniadanie, napraw cieknący kran, o co prosiła Cię przez ostatnie 2 tygodnie lub zabierz na romantyczną randkę. Powiedz jej, że pięknie wygląda, zanim zdąży nałożyć makijaż, powiedz jak bardzo podoba Ci się w bieliźnie, którą właśnie założyła. Zwróć na nią uwagę i daj jej poczuć, że gra właśnie się zaczęła.

W ciągu dnia podsyłaj jej czułe wiadomości. Tu powoli możesz zacząć podgrzewać atmosferę. Daj jej znać, że tęsknisz za jej skórą, dotykiem, pocałunkiem. To z pewnością przygotuję ją na to na bliskość.

gra wstępna u pary

Ale! Zwracaj też uwagę na jej reakcje! Jeżeli wyraźnie da Ci do zrozumienia, że nie ma ochoty na takie podchody i nie jest w nastroju na zbliżenie, uszanuj to. Dobra komunikacja jest podstawą nie tylko udanego życia w związku, ale i pożycia seksualnego.

 

   

  Kiedy Twoja partnerka będzie już gotowa psychicznie na zbliżenie, obydwoje macie na nie ochotę i znajdziecie się już w sypialni, czas na przygotowanie fizyczne do stosunku. Jeżeli dobrze poprowadziłeś swoją grę wstępną przez cały dzień, Twoja partnerka nie będzie potrzebowała zbyt wiele czasu, żeby być gotowa na stosunek. Zawsze jednak obserwuj jej reakcje i działaj na bieżąco, dostosowując do jej upodobań pieszczoty intymne dla niej.

  Kobieta potrzebuje nieco więcej czasu na to, żeby jej organizm mógł przeżywać intymne uniesienia. Zacznij więc bardzo delikatnie, od pocałunków w szyję, delikatnego dotyku, pieszczot. Upewnij się, że czuje się ona dobrze i ma ochotę kontynuować. Ile powinna trwać gra wstępna na tym etapie? Tyle, ile Twoje partnerka potrzebuje. Ona sama da Ci znać, że czas na kolejny krok podczas zbliżenia. Powoli zacznie zdejmować swoje lub Twoje ubranie, a bardziej zdecydowana pani szepnie Ci do ucha, czego potrzebuje następnie.

  Sprawdź też, czy istnieje najlepsza pozycja seksualna.

  jak powinna wyglądać gra wstępna

  Zanim przejdziesz do penetracji, spróbuj delikatnie stymulować jej narządy płciowe, postaw na zmysłowe pieszczoty intymne dla niej. Pamiętaj, że kobieca łechtaczka została stworzona tylko w jednym celu: dawanie kobietom przyjemności. Możesz stymulować ją delikatnie palcami lub językiem. Ale! Weź pod uwagę, że łechtaczka i otaczające ją wargi sromowe są znacznie bardziej unerwione niż penis. Dlatego dotykaj jej delikatnie. Kiedy je podniecenie będzie rosło, a ona sama o to poprosi, możesz zacząć dotykać ją mocniej.

  gra wstępna dla niej

  Zwróć uwagę, czy Twoja partnerka jest odpowiednio nawilżona. Jeżeli macie z tym problem możecie wypróbować jednego z żeli intymnych Durex, np. nawilżający żel intymny i do masażu z kwiatem Ylang Ylang Durex Play 2w1. Żeby podkręcić jej tempo możesz wykorzystać stymulujący, nawilżający żel intymny z pobudzającą guaraną Durex Play massage 2w1.

  Dlaczego gra wstępna dla niej jest tak ważna?

  Kobieta nie zawsze jest w stanie osiągnąć orgazm podczas penetracji penisem. Niektóre kobiety mogą odczuwać przyjemność jedynie przez stymulację łechtaczki i jest to zupełnie normalne. Co więcej, kobieta potrzebuje znacznie więcej czasu na osiągnięcie orgazmu niż mężczyzna.

  Najczęściej kobieta nie jest w stanie zbliżyć się do osiągnięcia maksymalnego podniecenia podczas trwania samego stosunku. Szczególnie, że mężczyzna po orgazmie przechodzi w fazę refrakcji i ze względu na spadek energetyczny, nie jest w stanie zaspokoić kobiety po wytrysku. Dlatego seksuolodzy zalecają, żeby wydłużać grę wstępną, w której kobieta doprowadzona jest do orgazmu, np. poprzez stymulację dotykiem lub oralnie, albo jest bardzo bliska jego osiągnięcia.

  namiętna gra wstępna

  Pamiętaj, że kobieta po osiągnięciu orgazmu bardzo szybko się regeneruje i jest w stanie w ciągu kilku minut kontynuować. Co więcej, ogromny odsetek kobiet jest w stanie przeżywać wielokrotne orgazmy, w przeciwieństwie do mężczyzn. Ich wykres podniecenia po szczytowaniu, spada dużo wolniej niż u mężczyzn. Jest ona w stanie bardzo szybko z tego poziomu znów osiągnąć orgazm. Tak więc szczytowanie kobiety nie jest kulminacją seksu, a może być dopiero jego początkiem.

  gra wstępna u małżeństwa

  To właśnie dlatego gra wstępna jest dla kobiet tak ważna. Po pierwsze, przygotowuje je odpowiednio psychicznie i fizycznie na odbycie stosunku. Po drugie, kobieta jest w stanie w tym czasie osiągnąć satysfakcję. Po trzecie, gra wstępna może trwać nawet przez kilka godzin, w przeciwieństwie do samej penetracji. W końcu po czwarte, w trakcie gry wstępnej okazujesz troskę wobec kobiety i jest ona w stanie przeżywać z Tobą prawdziwe intymne chwile.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Redakcja Dr. Max
   Redakcja Dr. Max
   Przeczytaj więcej od tego autora