Ćwiczenia na powiększenie biustu – jak działają?

17. 2. 2022 · Monika Pałka · 8 minut czytania

Czy są ćwiczenia na powiększenie biustu? Prawdopodobnie rozmyślałaś kiedyś nad poprawą wyglądu lub rozmiaru Twoich piersi. Rozwiązaniem mogą okazać się Ćwiczenia na powiększenie biustu – sprawdź, jak je wykonywać i czy faktycznie przyniosą widoczne rezultaty.

Ćwiczenia na większe piersi – czym są i na czym polegają? 

Być może zastanawiałaś się, czy istnieją naturalne sposoby lub odpowiednie ćwiczenia na powiększenie biustu. Niestety ćwiczenia na większe piersi niestety nie istnieją. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego tak jest, należy zrozumieć samą istotę treningu. Owszem, poprzez odpowiedni trening jesteś w stanie wpłynąć na wielkość mięśnia lub jego wygląd. Niestety, zła wiadomość jest taka, że Twoje piersi w większości nie są zbudowane z mięśni, a z tkanek. Co za tym idzie, nawet odpowiednimi ćwiczeniami nie przekształcisz Twojego rozmiaru A w B. 

ćwiczenia na powiększenie biustu

Spokojnie, mam też dla Ciebie dobrą wiadomość. Pomimo tego, że nie ma czegoś takiego jak ćwiczenia na powiększenie piersi, możesz w prosty sposób je podnieść. Na mięśnie klatki piersiowej i na ogólny wygląd wpłyniesz, wykonując odpowiednie ćwiczenia. Powiększanie biustu naturalnymi metodami i aktywnością fizyczną to najbezpieczniejsze rozwiązanie!

Przeczytaj również jak zapobiegać rozstępom na piersiach. Dowiesz się jak zachować jędrność biustu i piękną gładką skórę – a przecież właśnie o to chodzi.

Abyś jeszcze lepiej mogła zrozumieć, dlaczego powiększenie biustu jedynie treningiem nie jest możliwe, postaram się trochę bardziej opisać, co kształtuje rozmiar Twoich piersi. Oczywiście nie ma jednego czynnika, który działa na ich kształt. Wpływa na to genetyka, wiek, masa ciała, hormony, czy też sytuacja życiowa, np. ciąża. 

ćwiczenia na większe piersi

Pierś to połączenie tkanki tłuszczowej, gruczołowej i łącznej. W największym stopniu za rozmiar Twoich piersi odpowiada ilość tkanki tłuszczowej, dlatego też, jeśli przytyjesz, zauważysz wzrost rozmiaru piersi. Kolejną ważną kwestią jest Twój wiek. Naukowcy analizowali kobiety po menopauzie i okazało się, że większa część z nich również zauważyła zwiększenie biustu. Sprawdź, jak jeszcze objawia się menopauza − co warto wiedzieć o czasie przekwitania?

Dużą rolę w tym procesie odgrywają oczywiście hormony. Na pewno sama doświadczasz na przełomie miesiąca zmian w ich odczuwaniu. Powiększenie piersi to także jedna z pierwszych i najczęściej występujących oznak zajścia w ciążę. Dowiedz się także, jak dbać o piersi po ciąży. Odpowiednia ich pielęgnacja również sprawi, że będą one wyglądać zdrowiej i ładniej – zacznij ją jak najwcześniej!

 

   

  Jak już wcześniej pisałam, trening na powiększenie biustu nie jest możliwy, ale odpowiednia aktywność siłowa pozytywnie wpłynie na siłę i wygląd Twoich mięśni znajdujących się pod biustem. Efekt włączenia tych kilku ćwiczeń ukierunkowanych na klatkę piersiową i systematyczne ich powtarzanie, na pewno zostanie przez Ciebie zauważony. A więc jakie ćwiczenia na powiększenie biustu możesz wykonać? 

  naturalne powiększanie biustu ćwiczenia

  Naturalne powiększanie biustu – ćwiczenia do wykonania w domu!

  Pierwszym ćwiczeniem, z którym warto się zapoznać, jest wyciskanie hantli w pozycji leżącej. Biorą tu udział takie mięśnie jak piersiowy większy, trójgłowy ramienia oraz naramienny. Jest to ćwiczenie, które możesz wykonać w domu lub na siłowni, używając odpowiedniej ławki lub po prostu leżąc na ziemi. W opcji z ławeczką będziesz pracować na większym zakresie ruchu, dlatego jest to opcja, którą polecam bardziej. Połóż się na ławeczce poziomej, unieś hantle nad głowę, na szerokość barków, a następnie, utrzymując odpowiednią pozycję, powolnym ruchem opuść hantle w okolicy środkowej części klatki piersiowej, po czym wyciśnij znowu ciężar nad głowę. Wykonaj 2-3 serii, od 8 do 12 powtórzeń na wymagającym ciężarze. 

  Następnym ćwiczeniem, są tzw. rozpiętki. Jest to rodzaj aktywności ukierunkowany na zwiększenie siły mięśni i ich funkcji. W przeciwieństwie do poprzedniego ćwiczenia, rozpiętki nie powinny być wykonywane na dużym ciężarze. W wykonaniu biorą udział mięśnie takie jak piersiowy większy i przedni akton mięśnia naramiennego. Aby wykonać to ćwiczenie, połóż się na ławce płaskiej, unieś hantelki nad głowę, ustawiając nadgarstki tak, aby palce były skierowane do siebie. Następnie powolnym ruchem rozłóż wyprostowane ramiona, do momentu, w którym poczujesz mocne rozciągnięcie klatki piersiowej. W ruchu powrotnym wykonaj wydech oraz wróć do wyjściowej pozycji. To ćwiczenie wykonaj w 2 seriach, od 8 do 12 powtórzeń.

  ćwiczenia na powiększenie piersi

  Do zestawu ćwiczeń wpływających na wygląd Twojego biustu wprowadź również pompki! Jest to jedno z najbardziej wszechstronnych i popularnych ćwiczeń na klatkę piersiową. Jego największą zaletą jest fakt, że możesz wykonać je w każdym miejscu i to bez dodatkowego sprzętu! Co więcej, w bardzo łatwy sposób zmienisz stopień trudności tego ćwiczenia. Mięśniami biorącymi udział jest mięsień piersiowy większy, przedni akton mięśni naramiennych, trójgłowy ramienia (zwany potocznie tricepsem) oraz cała grupa mięśni odpowiedzialnych za stabilizację, co w jeszcze większym stopniu powinno zachęcić Cię do ich wykonania. 

  Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, ustaw dłonie minimalnie szerzej niż szerokość Twojej obręczy barkowej, w pozycji pod ramionami. Utrzymując napięcie w pośladkach i nogach oraz naturalną krzywiznę kręgosłupa, gdzie głowa jest jego naturalnym przedłużeniem, przejdź do wykonania pompki. Ściągnij łopatki w dół i do tyłu i następnie opuść się w kierunku podłogi, zginając łokcie. Twoja klatka piersiowa powinna znaleźć się dosłownie kilka milimetrów nad ziemią, a następnie nie zmieniając pozycji Twojego ciała, wróć do początkowego położenia. Jeżeli pełna pompka jest dla Ciebie jeszcze za trudna, spróbuj zrobić ją w pozycji na kolanach lub ustawi ręce na podwyższeniu. W tym przypadku, im wyżej ustawisz Twoje ciało, tym wykonanie ćwiczenia okaże się łatwiejsze.

  Przeczytaj również: Motywacja do treningu − jak ją odnaleźć?

  ćwiczenia powiększanie biustu

  Jeśli nie posiadasz hantli lub nie chcesz się od razu decydować na taki zakup, zaopatrz się w litrowe butelki z wodą – świetnie sprawdzą się podczas każdej aktywności. Przed rozpoczęciem takiego lub jakiegokolwiek innego treningu pamiętaj, aby wykonać odpowiednią rozgrzewkę! Powinna ona trwać konkretna ilość czasu i zawierać przede wszystkim ćwiczenia rozciągające. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych zakwasów, siniaków i bólów mięśni. Zobacz również, na czym polega rozciąganie po treningu.

  Ćwiczenia na powiększenie biustu – czy to działa?

  Chociaż ćwiczenia na powiększenie biustu brzmią naprawdę intrygująco, niestety w rzeczywiście powiększenie biustu w ten sposób jest raczej niemożliwe. Aby dokonać zmiany rozmiaru czy kształtu piersi będzie wymagany zabieg chirurgiczny. Jest to spowodowane tym, że rozmiar Twojego biustu zależy od kilku czynników. Na przykład, genetyki, hormonów czy też po prostu masy ciała. Poprzez systematyczną pracę nad mięśniami klatki piersiowej możesz zauważyć niewielką różnicę w ich wyglądzie, ale niestety zmiany ich wielkość nie nastąpi. W dbaniu o Twój biust na pewno pomocne będą balsam do ciała czy krem do biustu.

  Przeczytaj również recenzję serum ujędrniającego do biustu Mustela Maternite.

   Więcej artykułów na ten temat

   O autorze
   Monika Pałka
   Monika Pałka
   Nazywana pieszczotliwie przez podopiecznych „Panią Trener” Monika od lat przekonuje ludzi, że crossfit jest dla każdego. Na co dzień trenerka w Crossfit Dekerta, prowadzi szeroki zakres zajęć. Zaczynając od grup "Starters" dla początkujących, przez "Core", "Kettle", "regular Crossfit" i "Advanced" dla wymagających osobników. Jako aktywna zawodniczka udowadnia, że można z powodzeniem łączyć pracę i starty w zawodach. Prywatnie fanka awokado, cocker spanieli i lodów.
   Przeczytaj więcej od tego autora
   O autorze
   Monika Pałka
   Monika Pałka
   Nazywana pieszczotliwie przez podopiecznych „Panią Trener” Monika od lat przekonuje ludzi, że crossfit jest dla każdego. Na co dzień trenerka w Crossfit Dekerta, prowadzi szeroki zakres zajęć. Zaczynając od grup...
   Przeczytaj więcej od tego autora