Zioła i superfoods - poradnik

  (79)

Ziołolecznictwo od lat cieszy się popularnością wśród zwolenników medycyny naturalnej. Witaminy, mikroelementy i substancje odżywcze zawarte w poszczególnych roślinach wspierają organizm w walce z infekcjami i chorobami, pomagają utrzymać włosy, skórę i paznokcie w dobrej kondycji, korzystnie działają na proces rekonwalescencji. Obecność ziół i superfoods w codziennej diecie musi być jednak poparta wiedzą na ich temat – tylko świadome korzystanie z dóbr oferowanych przez naturę stanowi gwarancję zdrowia i doskonałego samopoczucia.

Polskie zioła lecznicze i ich zastosowanie

Na polskich łąkach i w polskich ogrodach występuje wiele roślin o właściwościach prozdrowotnych. Pokrzywa, rumianek, czosnek, podbiał czy szałwia to tylko nieliczne przykłady rozsławionych przez nasze babcie ziół o wszechstronnym zastosowaniu. Ich dobroczynny wpływ na organizm wynika z zawartości aktywnych związków biologicznych. Podobnie jak warzywa i owoce są bogate w witaminy, sole mineralne, kwasy tłuszczowe czy organiczne lub węglowodany. Zanim jednak na stałe wprowadzisz zmiany w swojej diecie, koniecznie dokładnie poznaj działanie ziół na organizm. Sprawdź, jakie są obostrzenia i przeciwwskazania w ich stosowaniu i upewnij się, czy nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu. 

Polskie superfoods i najzdrowsze zioła – poradnik dla początkujących

Na naszym blogu omówimy poszczególne rodzaje ziół oraz tzw. superfoods, koncentrując się na ich właściwościach, zastosowaniu oraz wpływie na zdrowie i urodę. Podpowiemy także, w jakiej formie je najlepiej przyjmować – czy to w postaci herbatek i naparów, masek, płukanek lub jako dodatek do posiłków. Przedstawimy najpopularniejsze zioła polskie oraz te znane z najdalszych zakątków świata. Podpowiemy także, których produktów nie należy ze sobą łączyć. Najzdrowsze zioła i cenione superfoods nie powinny być traktowane jako remedium na każdą chorobę, ale uzupełnienie różnicowanej i zbilansowanej diety.

Przeczytaj też