Porady (44)

Dobre nawyki żywieniowe to jeden z najważniejszych elementów, który przyczynia się do dobrego samopoczucia i prawidłowego stanu zdrowia. Niestety, w dzisiejszych czasach tempo życia jest bardzo szybkie, przez co wiele osób zapomina o niezwykle istotnej roli sposobu odżywiania. Często chwytamy za słodycze, żywność typu fast-food i przetworzone produkty, które są łatwo dostępne i pozwalają nam zabić głód. Wynikiem takiego postępowania jest coraz większy odsetek osób z nadwagą, które nie akceptują swojego ciała i czują się źle nie tylko psychicznie, ale też fizycznie. O tym, jak zmienić nawyki żywieniowe i schudnąć przeczytasz w tym dziale na blogu. Przygotowaliśmy też zdrowe przepisy prosto od dietetyka - dla osób aktywnych, tych, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub urozmaicić swoją dietę.

Dobre nawyki dietetyczne – jak się ich nauczyć?

Darmowe porady dietetyczne znajdziesz w różnych miejscach, jednak nie zawsze są one rzetelne. Dobre nawyki żywieniowe nabywane powinny być od specjalistów w danej dziedzinie i dopasowane indywidualnie do potrzeb Twojego organizmu. Wprowadzając w życie nowy sposób odżywiania, warto skonsultować się z dietetykiem, który nie tylko obliczy zapotrzebowanie na makro- i mikroelementy, ale także podpowie, w jaki sposób przygotowywać posiłki i jaką aktywność fizyczną warto byłoby wdrożyć do swojego planu dnia.
Asortyment aptek, sklepów ze zdrową żywnością i supermarketów jest coraz bogatszy w produkty dietetyczne, sprzyjające osobom dbającym o sylwetkę. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko co dietetyczne jest zdrowe, a nawet najzdrowsze produkty, jedzone w nadmiarze, mogą spowodować nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Wynika to z faktu, że każdy organizm potrzebuje innej liczby codziennie przyswajanych kalorii. Na ilość koniecznego do spożycia jedzenia wpływa wiele czynników, m.in. wiek, płeć, waga, wzrost i aktywność fizyczna. Dlatego właśnie istotnym jest, aby porady dietetyczne czerpać ze sprawdzonych źródeł i szukać ich potwierdzenia w badaniach medycznych, a sposób odżywiania dobierać indywidualnie do własnych potrzeb.