Anusir

Anusir to wyroby medyczne dostępne w formie czopków doodbytniczych, maści na hemoroidy oraz pianki do oczyszczania okolic stomii i odbytu. Preparaty wyróżniają się zaawansowaną formułą na bazie kwasu hialuronowego, który wspomaga proces regeneracji błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu.

Sortuj według

   Anusir – wyroby medyczne

   Wyroby medyczne Anusir stworzone zostały przez polskiego producenta BIOFAKTOR, który od 2000 roku zajmuje się wytwarzaniem różnego rodzaju preparatów farmaceutycznych. Produkty powstały jako odpowiedź na potrzeby osób, które zmagają się z problemem bolesności, pieczenia i swędzenia skóry w okolicach odbytu, na której powstają obrzęki i wysięki. Preparaty Anusir niwelują również ból związany z wypróżnianiem, a także zapobiegają zaparciom, biegunkom i ranom w okolicy odbytu.

   W skład linii wyrobów medycznych Anusir wchodzą m.in. czopki doodbytnicze z kwasem hialuronowym, który chroni błonę śluzową i ogranicza rozwój stanów zapalnych tkanek. Kwas hialuronowy jest też ważny w procesie gojenia się ran, a do tego nadaje skórze elastyczności i zmniejsza jej podatność na urazy mechaniczne. Czopki tworzą w odbycie filtr ochronny, który wspomaga regenerację uszkodzonej warstwy błony śluzowej.

   Wyroby medyczne Anusir jako sposób na walkę z hemoroidami

   Ważnym elementem linii preparatów Anusir jest specjalistyczna pianka Anusir Clean, która zawiera składniki chroniące podrażnioną skórę okolic odbytu, wspierające jej regenerację i wyraźnie poprawiającą jej kondycję. Pianka pielęgnuje skórę wokół stomii, a do tego niweluje dyskomfort spowodowany hemoroidami i po zabiegach chirurgicznych. Podobne właściwości wykazuje maść na hemoroidy Anusir, która niweluje świąd, pieczenie i obrzęki okolic odbytu. Oba preparaty można stosować w stanach zapalnych okolic odbytu, w pęknięciach odbytu powstałych na skutek zaparć oraz w trakcie radioterapii.

   Kluczowym składnikiem wyrobów medycznych Anusir jest ektoina, która koi uczucie świądu i pieczenia, jak również zmniejsza zaczerwienienia skóry. Trokserutyna wykazuje z kolei silne działanie przeciwobrzękowe i przeciwwysiękowe, poprawia elastyczność naczyń żylnych oraz usprawnia przepływ krwi i limfy.