Nestlé

  (42)

Nestlé to szwajcarska firma spożywcza będąca światowym liderem w produkcji żywności. Specjalizuje się m.in. w wytwarzaniu wysokiej jakości mleka modyfikowanego dla noworodków, niemowląt i dzieci. Jej produkty są dostępne w Polsce od 1993 roku. Poznaj ofertę marki Nestlé!

Sortuj według

Marka Nestlé od 150 lat tworzy żywność dla niemowląt

Wszystko zaczęło się od 1867 roku. Wtedy Henri Nestlé dokonał przełomu w kategorii żywności dla niemowląt. Na bazie alpejskiego mleka i ziaren pszenicy stworzył pełnowartościowy posiłek dla najmłodszych dzieci. Jego głównym celem było zwiększenie szans na przeżycie niemowląt, które z jakiegoś powodu nie mogły być karmione mlekiem mamy. Początki marki Nestlé sięgają lat 60. XIX wieku, kiedy to w Szwajcarii powstała pierwsza fabryka mleka skondensowanego Anglo-Swiss Condensed Milk Company. Firma ta w 1905 roku na skutek fuzji połączyła się z firmą założoną przez Henri Nestlé, tworząc nowy podmiot znany obecnie jako Grupa Nestlé. 

Nestlé Little Steps — w trosce o prawidłowy rozwój niemowląt

Niemowlęta i dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich składników odżywczych. Aby dostarczyć je w odpowiedniej ilości, powstała linia produktów Nestlé Little Steps obejmująca mleka dla dzieci początkowe i mleka następne niezawierające oleju palmowego. Produkty te dostarczają dziecku wszystkie niezbędne substancje pokarmowe konieczne do poprawnego wzrostu — kwasy tłuszczowe (w tym DHA, czyli omega-3), białko, witaminy i minerały. W składzie Nestlé Little Steps znajduje się m.in.:

  • Żelazo wspomagające poprawny rozwój funkcji poznawczych;
  • Wapń i witamina D wspierające rozwój kości.

Poznaj produkty Nestlé

Starannie opracowany skład i korzystna cena to niewątpliwe zalety produktów Nestlé. Marka przygotowała duży wybór produktów. W jej portfolio znajdziesz zarówno mleko modyfikowane dla niemowląt od urodzenia, jak i dla starszych dzieci. Wszystko po to, aby zaspokajać potrzeby żywieniowe niezależnie od wieku. W asortymencie znajdziesz posiłki dla niemowląt i dzieci przeznaczone od 1. dni życia, których składniki dostarczają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe. Marka Nestlé przygotowała też mleko modyfikowane dla dzieci po 1. roku życia.

Poznaj mleko dla dzieci Nestlé i zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka!